moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Novi/Stari bigl , veliki problem

Ići dole 
+8
Lea2006
Kaan
Aris
Snoopy Gang
tedibi
Gogili
Dolly
drLecter
12 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
Kaan
i'm bigl
i'm bigl
Kaan


Broj poruka : 648
Godina : 27
Localisation : Beograd
Datum upisa : 31.01.2011

Novi/Stari bigl , veliki problem - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi/Stari bigl , veliki problem   Novi/Stari bigl , veliki problem - Page 3 EmptySub Jul 28, 2012 12:30 pm

zecic mali Smile kakav je sad?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.zuber.mycpanel.rs/Kaan%20bigl/
drLecter
novajlija
novajlija



Broj poruka : 28
Datum upisa : 16.07.2012

Novi/Stari bigl , veliki problem - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi/Stari bigl , veliki problem   Novi/Stari bigl , veliki problem - Page 3 EmptySub Jul 28, 2012 3:14 pm

bio je normalan jedno dva dana
medjutim juce je opet lajao i zavijao celu noc. otisao sam da spavam u 7

to je bas velik problem ne toliko zbog mene ali zbog komsija da,
posto nisu bas svi normalni u komsiluku


dobro ga umaramo pred spavanje, ima svoje neke igracke i pirincanu i koznu kosku, i probali smo ono sa dolazenjem i odlazenjem da vidi da smo tu blizu, jok
----------------------------------
bio sam danas kod veterinara da se raspitam koliko kosta ciscenje usiju i secenje noktiju
i sta da radimo sa bradavicom na glavi

jel imao neko bradavicu koja je skinuta?


Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Novi/Stari bigl , veliki problem - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi/Stari bigl , veliki problem   Novi/Stari bigl , veliki problem - Page 3 EmptySub Jul 28, 2012 8:28 pm

Doli je imala poveliku bradavicu ispod nosa. Dok smo čekali veterinara da se vrati s puta i da joj to podveže, mazala sam srebrnom vodom i potpuno se povukla i nikad više nije imala.
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
drLecter
novajlija
novajlija



Broj poruka : 28
Datum upisa : 16.07.2012

Novi/Stari bigl , veliki problem - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi/Stari bigl , veliki problem   Novi/Stari bigl , veliki problem - Page 3 EmptySub Jul 28, 2012 9:07 pm

ajd probacemo to, ova je bas povelika na glavi
ne bih bas da se potkaci dok se mazi ili dok se igra

veterinar jedan je rekao da to ne treba ni dase dira dok ne raste
te sam mislio da pitam i drugog veta

u medjuvremenu cemo probati mazalice Smile
Nazad na vrh Ići dole
Gogili
i'm bigl
i'm bigl
Gogili


Broj poruka : 892
Godina : 37
Localisation : Beograd
Datum upisa : 23.04.2009

Novi/Stari bigl , veliki problem - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi/Stari bigl , veliki problem   Novi/Stari bigl , veliki problem - Page 3 EmptyPon Avg 27, 2012 3:38 pm

Ima li nesto novo kod vas?
Nazad na vrh Ići dole
danijelagranic
pronadjen
pronadjen



Broj poruka : 3
Datum upisa : 11.09.2017

Novi/Stari bigl , veliki problem - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi/Stari bigl , veliki problem   Novi/Stari bigl , veliki problem - Page 3 EmptyUto Sep 12, 2017 10:50 pm

Pozdrav!

Našla sam ovu temu koja je najsličnija mom problemu, pa iako je stara, nadam se da ću dobiti odgovor.

Naime, februara smo dobili ženku bigla od godinu i po dana. Prethodni gazda joj je zbog zdravstvenih problema morao naći novi dom, pa smo momak i ja odlučili da je uzmemo. Kako nam je rekao, ima osnovnu dresuru, ali ispostavilo se da nije baš tako. Odnosno, neke stvari poput obavljanja nužde napolju zna, ali sve ostalo, ništa. Čini mi se da je jedan od tih dominantnih pasa. Izuzetno je alava, i čim držim neku hranu ona skače metar u vis, ume i da otme iz ruke. Ne meni, ali recimo, živimo u dvorištu sa bakom, ona nema snage baš da joj otme ili da je zaustavi na bilo koji način. Često hoće i da rovari po kanti za smeće, e onda kada je uhvatim i hoću da joj zabranim, viknem oštro NE, hoće da reži i krene da skače kao da će da ujede. Vidim ja da ona samo preti, borila sam se s njom u tim trenucima, da joj pokažem ko je gazda, imala je priliku da zagrize, ali nije. Ali opet, isto to je i baki uradila, ona se naravno prestravila. A isto tako, džaba što je jednom shvatila da sam jača, nakon nedelju dana kao da sve zaboravi.
Nije problem da joj stavim ruku u činiju, da joj uzmem hranu za koju zna da je njoj namenjena. Ali kad je u pitanju hrana za koju zna da ne sme, kao na primer, ona koja se ponekad nađe u kanti za smeće, e na to hoće da preti.
Drugi problem je što je valjda opsednuta ljudima, pa kada nam dođu neki gosti, ona toliko skače na njih, i u stanju je ako gosti sede 5 sati tu, pet sati da laje i cvili. Meni lično ne smeta, ali u komšiluku ima i male dece i starijih ljudi, a kad ona krene, ako ljudi sede do ponoći, ona će se do ponoći drati.
U suštini je zaista divan pas i ne bih da odustajem od nje, ali svima nam dosta smeta to skakanje pa te momente moram nekako da rešim.

Ima kućicu i boks koji smo uvek držali otvoren da može da trčkara po dvorištu, i zaista uživa u tome. Ali u poslednje vreme postaje zaista teško i krenuli smo da je zatvaramo u boks tokom dana jer ako dođu gosti, skače na njih, a većini to smeta. A isto tako i zbog našeg cirkulisanja. Ali tad postaje još strašnije i meni i njoj, jer laje do iznemoglosti, a mene prvu boli kad je slušam tako ceo dan.

Bez obzira što je napolju, zaista dobija puno pažnje. Nije ograničena na dvorište, idemo svaki dan u šetnje dva puta. Ume i da se izvuče kad neko izlazi pa istrči na ulicu koliko obožava da je napolju. Srećom nije nam prometna ulica što se kola tiče, i trčkara tako pet minuta, ali kad ja uđem u kuću, uđe i ona za mnom.

Ali eto, i to bih volela da se ne dešava više jer me ipak strah. Dakle, to bežanje na ulicu, skakanje i alavost na sve živo. Znači, bukvalno, ume da sruši i iščeprka po kanti da bi našla ljuske od krompira. Kad shvati da to nije ništa ukusno, onda ostavi tako.

Svaki dan vežbam sa njom osnovne komande, ali recimo, kad neko uđe u dvorište, ni petnaest puta 'sedi' neće pomoći da ne skače. A i šta kad nismo kod kuće? Onda ni nema ko da je zaustavi.

A sve što čitam je uvek 'sa dresurom treba početi od malih nogu'. Ali ona nije bila kod mene tada da bih počela. I stvarno već negde gubim nadu da može išta da pomogne kod toga.

Da li imate neki savet ili predlog za mene? Biću veoma zhvalna.
Nazad na vrh Ići dole
Snoopy Gang
i'm bigl
i'm bigl
Snoopy Gang


Broj poruka : 1253
Localisation : Kovin
Datum upisa : 02.02.2011

Novi/Stari bigl , veliki problem - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi/Stari bigl , veliki problem   Novi/Stari bigl , veliki problem - Page 3 EmptySre Sep 13, 2017 11:19 am

Pozdrav,
Divno je što ste hteli da usvojite psa koji je stariji od dva meseca. Danas je to retko, svi žele isključivo štene.
Nemam šta pametno da vas posavetujem. Sve što bih umela, Vi već radite.
Zato mi jedino preostaje da Vam predložim da porazgovarate i angažujete nekog dresera.
Ne znam iz kog grada ste, ali u krugu kučkara uvek ima nekog ko zna da preporuči dresera koji ima veštine i iskustva da se izbori sa mladim, temperamentnim i dominantnim biglom.
I da, ne pristajte na danas aktuelna objašnjenja za nedisciplinovane biglove "biglovi su takvi".
Bigl jeste temperamentan po definiciji, ali ne sme biti nevaspitan.
Nadam se da ćete uspeti da rešite problem i da će kuja ostati kod Vas.
Pozdrav,
Ivana
Nazad na vrh Ići dole
http://www.snoopygang.com
danijelagranic
pronadjen
pronadjen



Broj poruka : 3
Datum upisa : 11.09.2017

Novi/Stari bigl , veliki problem - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi/Stari bigl , veliki problem   Novi/Stari bigl , veliki problem - Page 3 EmptySre Sep 13, 2017 1:51 pm

Kada nam je čovek ponudio, odmah sam se oduševila, a kad sam je upoznala, zaljubila se. Zaista je divan pas, kad nema te svoje momente.

Razmišljam o tome da probam onu clicker metodu, čula sam da je dobra, ali to još nisam pokušala. Mada, što kažem, sve ona i ovako, nekom običnom dresurom, nauči dosta brzo. Ali je pitanje već sutra da li će se setiti kad dođe momenat gde treba da pokaže to naučeno, a da nije trening u pitanju.

Iz Zrenjanina smo. Još pre nekoliko meseci smo čuli za jednog čoveka koji dresira, i zvali smo ga, stvarno nam je bitno da je naučimo lepom ponašanju. Ali, kao za inat, on dresira samo velike rase, one pse koji, ako su neposlušni, mogu biti opasni po život. A ni za jednog drugog ne znamo. Ako neko zna, molim da ga preporuči. S tim da ni momak ni ja nismo vozači, pa bi zaista mogli da priuštimo samo nekog iz Zrenjanina, pošto ne bismo imali sredstvo da je prevozimo u neko drugo mesto svaki dan.

Ona će svakako ostati kod nas, prethodnom vlasniku je ne možemo vratiti, a složili smo se da bi za nju bila ogromna trauma da sad pređe opet kod novih ljudi. A i volimo je zaista uprkos svemu. Samo joj sada ograničavamo prostor u toku dana, ali ona laje li laje.. Noću je pustimo, ali džaba, noću spava u kućici, tako je navikla. Tokom dana ona trčkara, gleda ko prolazi, dolazi, odlazi.. I sad kad je zatvorimo, ona samo laje i cvili.
Nazad na vrh Ići dole
Snoopy Gang
i'm bigl
i'm bigl
Snoopy Gang


Broj poruka : 1253
Localisation : Kovin
Datum upisa : 02.02.2011

Novi/Stari bigl , veliki problem - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi/Stari bigl , veliki problem   Novi/Stari bigl , veliki problem - Page 3 EmptyČet Sep 14, 2017 12:33 pm

Na forumu Balkan kinology takođe možete naći puno saveta o dresuri: http://balkankinology.net/forums/forum/6-pona%C5%A1anje-i-dresura/

Ja sam tu i pronašla Veljka Stanišića koji je napisao knjigu o kliker metodi dresure http://balkankinology.net/forums/topic/3718-knjiga-kliker-trening/

Da li ste članica FB grupe Moj bigl? Zatvorena grupa je u pitanju? https://www.facebook.com/groups/187604671275674/?ref=bookmarks
Nazad na vrh Ići dole
http://www.snoopygang.com
danijelagranic
pronadjen
pronadjen



Broj poruka : 3
Datum upisa : 11.09.2017

Novi/Stari bigl , veliki problem - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi/Stari bigl , veliki problem   Novi/Stari bigl , veliki problem - Page 3 EmptyČet Sep 14, 2017 1:25 pm

Na tom forumu sam i čitala o metodi. Videću da poručim knjigu ako je neophodno, mada vidim da dosta i po internetu ima da se nađe.

Nisam, sad je prvi put vidim. Sada ću se učlaniti.
Nazad na vrh Ići dole
Snoopy Gang
i'm bigl
i'm bigl
Snoopy Gang


Broj poruka : 1253
Localisation : Kovin
Datum upisa : 02.02.2011

Novi/Stari bigl , veliki problem - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi/Stari bigl , veliki problem   Novi/Stari bigl , veliki problem - Page 3 EmptyČet Sep 14, 2017 5:36 pm

Postali ste članica grupe.
Postavite tamo pitanje, možda neko poznaje dresera u Zrenjaninu koji vam može pomoći.
Srećno
Nazad na vrh Ići dole
http://www.snoopygang.com
Sponsored content





Novi/Stari bigl , veliki problem - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi/Stari bigl , veliki problem   Novi/Stari bigl , veliki problem - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Novi/Stari bigl , veliki problem
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Novi Bigl
» Bobi..:( (nije bigl,nadam se da nije problem..)
» Veliki pozdrav od Bigija! :D
» problem sa okom

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: opšte :: pitanja-
Skoči na: