moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Priprema psa za izlozbu

Ići dole 
+8
Emanuela
Snoopy Gang
snoopy
Lino
Ddans Dream Tim
jecolinja
Lea2006
hilltop
12 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
hilltop
novajlija
novajlija
hilltop


Broj poruka : 17
Datum upisa : 05.02.2011

Priprema psa za izlozbu Empty
PočaljiNaslov: Priprema psa za izlozbu   Priprema psa za izlozbu EmptySre Maj 25, 2011 5:00 pm

Evo kako bih bio malo konstruktivan i da bih pokazao da nisam ovde samo da bih ulazio u rasprave,zastupao nekoga ili napadao nekoga a i zamoljen sam od strane jedne ljubazne osobe da doprinesem koliko mogu...Posto sebe ne smatram ekspertom za rasu Bigl jer ja sam pre svega terijeras odlucio sam da kazem par reci o pripremi psa za izlozbu jer sam primetio da ovde ima dosta pocetnika,ili ljudi koji zele da spreme i izvedu svoje pse na izlozbu a ne znaju kako ili kad to i urade urade dosta ose .
Po meni je ovo dosta opsirna tema iako je pogotovo kod nas u zemlji shvataju izuzetno povrsno,prvo treba da shvatimo da iako neki psi izgledaju lepo i vrlo su priblizni standardu moramo znati da prepoznamo pravog SHOW DOGa.Show Dog mora da sadrzi sledece karakteristike:mora biti pas u standardu rase,mora biti vesele naravi i stabilnog karaktera,mora biti pravilno socijalizovan i odgojen,mora biti jednom recju rodjen za to jer bez toga nema nista odnosno moze da se uradi nesto ali za prave uspehe je potrebno zatvoriti celinu.Znaci sve pocinje kod izbora steneta,vecina stenaca se preuzima kao izuetno mlada i ukoliko nemate mnogo iskustva lako vam se moze desiti da pogresite ,ukoliko uzimate psa za ljubimca to je sve OK ali ukoliko imate druge ambicije onda morate na sve obratiti paznju.Ukoliko pravilno odaberete stene onda je na vama dalji postupak,odnosno pravilna ishrana ,pravilna socijalizacija,pravilna vezba i trening,naravno ako ste pocetnik moracete puno da ucite i da radite i na sebi uporedo sa psom.Kod nas se uglavno javljaju sledece greske-psi se prerano daju u trening,psi se forsiraju ishranom da bi vec sa 9 meseci i pocetkom svog takmicarskog puta izgledali kao zreli vec formirani psi,po meni to je velika greska sve treba raditi umereno,umereno i kvalitetno spram potreba psa (jer nisu svi isti ) treba ga i hraniti,po meni opet pas do 4 meseca nema potrebe ni za treningom ni za nekim preteranim setnjama,igra u dvoristu,sa lopticom ili drugim psom i ucenje na povodac,hranu ili nesto sto mu privlaci paznju kako bi lepo stajao su po meni sasvim dovoljne,zapravo ja i ne bih pocinjao sa ozbiljnijim treninzima psa pre najmanje 8-9 meseca,do tada igra,lagana setnja i uvezbavanje na povodac i stava.Pas bi ukoliko se sa njime kvalitetno i ispravno radi do tog perioda vec uveliko odnosno jako dobro znao sta mu valja ciniti,naravno ako je u proces ucenja bilo ukljuceno vise pasa onda ce pas koji dodje na izlozbu imati sasvim pristojno ponasanje koje ce se popravljati iz izlozbe u izlozbu kako bude shvartao sta se od njega konkretno trazi.Kao sto sam vec rekao uporedo sa psom morate se usavrsavati i vi da bi ste funkcionalisali kao celina,kinologija sad vec uveliko prelazi u profesionalizam i ukoliko imate ozbiljne izlagacke ambicije mozda jeste najlakse dati psa profesionalcu koji ce se maksimalno truditi da vaseg psa prikaze u najboljem svetlu.Ako se pak odlucite da sami krenete u pohod onda morate nauciti neke stvari,osnove handlinga,groominga,odevanja,ponasanja,nauciti sta se ustvari radi na izlozbi,kako to funkcionise,sta se i kad dodeljuje da bi ste bilo maksimalno spremni i odradili sve kako treba.prvo morate savladati grooming jer bez predhodne pripreme psa za izlozbeni ring vec gubite jedan korak koji nekad moze dosta da znaci,mnogi misle da kod kratkodlakih pasa grooming nije potreban ali tu cine veliku gresku.
Kada savladate grooming i vec krenete u izlozbeni ring ond vam je neophodan handling,odnosno znanje i umece prezentovanja vaseg psa na kinoloskoj manifestaciji,naravno od rase do rase varira i nacin handlovanja ali osnove su svuda iste.Ako ste naucili vaseg psa da se lepo krece uz vas u krugu odnosno ringu kontra od kazaljke na satu,ako vas pas zna da stoji u stavu kada ga namestite,zna da pokaze zube na zahtev sudije i dozvoli da ga sudija prepipa pa i da stoji na stolu u toku ocenjivanja jer je to sve cesca praksa kod biglova ,necete imati nekih vecih problema ostaju vam finese koje se daju nauciti i savladati.\
Uz handling naravno ide i nacin odnosno stil oblacenja dok prezentujete svog psa,na izlozbama ce te vrlo lako uociti i prepoznati profesionalne handlere i amatere,naime potrebno je obuci se kulturno,primereni manifestaciji ali opet ne preterivati jer ne idete u svadbu Smile pored toga potrebno je uskladiti odecu sa psom kojeg handlujete jer ipak je pas taj koji treba da dodje do izrazaja a ne hendlerov stayling,pozeljno je da odevna kombinacija bude u suprotnosti sa bojom psa kako bi se postigao kontrast.
Ako ste zadovoljili sve ove uslove koje sam ukratjko opisao onda bi trebalo i da poznajete odnosno da ste upoznati sa manifestacijom na kojoj ucestvujete kao i sa tokom ocenjivanja,da bi ste na vreme pripremili psa,da bi ste znali kad treba da
udjete kad da izadjete ,da bi vam bilo jasno sta ste dobili,ili za sta konkurisete...
E ako je sve ovo ispunjeno i sprovedeno u delo jedno je sigurno,pobedili ili ne necete se obrukati.
Ovaj tekst je skracena verzija u kojoj su sadrzane osnovne po meni bitne stvari,zbog nedostatka vremena a i umora po malo nisam mogao da idem nasiroko...
Sa interneta sam skinuo par fotografija cisto da bi docarao kako to treba da izgleda:
Priprema psa za izlozbu Robandsam
Priprema psa za izlozbu Westminster-dog-show-2011-beagle
Priprema psa za izlozbu HoundshowRBPIS
Priprema psa za izlozbu 930120_orig
evo i par sa pomenutog stola:
Priprema psa za izlozbu Sopot-dog-show2010_saturday_barbie-girl_01

Priprema psa za izlozbu OIS

Priprema psa za izlozbu BFCI_41

Priprema psa za izlozbu 3627444

evo po meni i staylinga koji ne bi trebalo praktikovati:

Priprema psa za izlozbu Beagles_March

i pored gore pomenutog trcanja u krug sudija moze da trazi od vas jos po nesto kao na primer :

Priprema psa za izlozbu PATTERN

up and down da bi video kretanje prednjih i zadnjih nogu
L i T(kojeg nema na slici) kao i Triangle da bi video kretanje prednjih ,zadnjih nogu kao i sa strane
Nazad na vrh Ići dole
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

Priprema psa za izlozbu Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema psa za izlozbu   Priprema psa za izlozbu EmptySre Maj 25, 2011 5:59 pm

Odličan post, hvala na trudu, nadamo se i nastavcima!
Nazad na vrh Ići dole
jecolinja
i'm bigl
i'm bigl
jecolinja


Broj poruka : 821
Godina : 43
Datum upisa : 30.01.2011

Priprema psa za izlozbu Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema psa za izlozbu   Priprema psa za izlozbu EmptySre Maj 25, 2011 6:35 pm

Nama pocetnicima itekako koristan. Nismo jos ni blizu izlozbi,ali docice vreme i za to,a nikad nije rano da se covek dobro informise i pripremi.
Hvala puno dobar dan
Nazad na vrh Ići dole
Ddans Dream Tim
i'm bigl
i'm bigl
Ddans Dream Tim


Broj poruka : 1666
Godina : 48
Localisation : Beograd
Datum upisa : 04.06.2010

Priprema psa za izlozbu Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema psa za izlozbu   Priprema psa za izlozbu EmptySre Maj 25, 2011 6:49 pm

cestitke za utroseno vreme,nadam se jos ovako dobrim temama
Nazad na vrh Ići dole
http://biglddans.weebly.com
Lino
i'm bigl
i'm bigl
Lino


Broj poruka : 1692
Godina : 32
Datum upisa : 12.04.2008

Priprema psa za izlozbu Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema psa za izlozbu   Priprema psa za izlozbu EmptySre Maj 25, 2011 10:15 pm

Bravo svaka cast! top gun
...sto se tice ranog treninga...cula sam od jednog lovca da je dobro krenut s trenigom psa sto ranije, u dobi dok mu se jos razvijaju pluca kako bi kasnije pas imao sto veci kapacitet pluca te samim time bio izdrzljiviji, ali je jako bitno da se ne pretjeruje s treningom jer tad jos psima nisu sve kosti potpuno ocvrsnule pa da ne bi doslo do ostecenja.
Iskreno ni sama ne znam koji bi to bio pravi omjer treninga, tako da se ne bi upustala u tako nesto da ne bi riskirala ostecenja, ali sigurna sam da oni s vise iskustva s psima znaju to procijeniti.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/linotap/beagle-lino
snoopy
i'm bigl
i'm bigl
snoopy


Broj poruka : 1445
Godina : 50
Localisation : Obrenovac
Datum upisa : 25.01.2011

Priprema psa za izlozbu Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema psa za izlozbu   Priprema psa za izlozbu EmptySre Maj 25, 2011 10:22 pm

Vrlo poučno, puno hvala top gun
Nazad na vrh Ići dole
hilltop
novajlija
novajlija
hilltop


Broj poruka : 17
Datum upisa : 05.02.2011

Priprema psa za izlozbu Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema psa za izlozbu   Priprema psa za izlozbu EmptySre Maj 25, 2011 10:39 pm

Lino ::
Bravo svaka cast! top gun
...sto se tice ranog treninga...cula sam od jednog lovca da je dobro krenut s trenigom psa sto ranije, u dobi dok mu se jos razvijaju pluca kako bi kasnije pas imao sto veci kapacitet pluca te samim time bio izdrzljiviji, ali je jako bitno da se ne pretjeruje s treningom jer tad jos psima nisu sve kosti potpuno ocvrsnule pa da ne bi doslo do ostecenja.
Iskreno ni sama ne znam koji bi to bio pravi omjer treninga, tako da se ne bi upustala u tako nesto da ne bi riskirala ostecenja, ali sigurna sam da oni s vise iskustva s psima znaju to procijeniti.
Lovci su prica za sebe :)Salim se naravno,nisam lovac i nisam spremao niti vodio pse u lov ali koliko znam biglova uloga u lovu ne traje dugo bar tao kazu lovci...no ne bih o onom sto ne znam,ja sam pricao o pripremama psa za izlozbe i normalnom zdravom zivotu psa.Pas je kao i covek od jedinke do jedinke je drugaciji,nekom pase da trci 5 km a nekom samo 1,neki bi skakao za lopticom ceo dan a neki dva puta i dosta,tako da ukoliko zelite naci pravu meru morate pre svega poznavati psa sa kojim radite.Sama tema pripreme psa za izlozbu je jako opsirna,dalo bi se tu puno toga napisati ali...eto ako nekog zanima nesto sto nije spomenuto ili neko zeli neko pojasnjenje vec napisanog nek pita trudicu se da objasnim onoliko koliko znam i umem.
Nazad na vrh Ići dole
hilltop
novajlija
novajlija
hilltop


Broj poruka : 17
Datum upisa : 05.02.2011

Priprema psa za izlozbu Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema psa za izlozbu   Priprema psa za izlozbu EmptySre Maj 25, 2011 11:03 pm

evo jednog klipa gde moj drug Srdjan,odgajivacnoca"Srcky's" radi pripremu steneta,videcete kako se stene lepo otvara i prihvata i kapira sta se od njega trazi,,,
https://www.youtube.com/watch?v=2AwwNdbDTUs
Nazad na vrh Ići dole
Lino
i'm bigl
i'm bigl
Lino


Broj poruka : 1692
Godina : 32
Datum upisa : 12.04.2008

Priprema psa za izlozbu Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema psa za izlozbu   Priprema psa za izlozbu EmptyČet Maj 26, 2011 7:31 am

@hilltop-ma zna da se ovjde spominje cisto pripreme izlzbenog psa, samo sam htijela navest primjer gdje nije rani trening nuzno nesto lose, odnosno da ko se pravilno koristi moze imat i prednosti, naravno ako su nam te prednosti potrebne.
...super filmic...predivan stenac staffa top gun
...ako nekom nije jasan ono L i Trokut kretanje...:


Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/linotap/beagle-lino
hilltop
novajlija
novajlija
hilltop


Broj poruka : 17
Datum upisa : 05.02.2011

Priprema psa za izlozbu Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema psa za izlozbu   Priprema psa za izlozbu EmptyČet Maj 26, 2011 8:59 am


Ima tu sad jos jedna bitna stvar vezana za hendling,hendler ne sme biti prepreka sudiji odnosno ne sme smetati sudiji dok ovaj gleda psa sto bi znacilo da hendler ne sme biti izmedju sudije i psa.Na sledecem snimku se vidi kako mladi hendleri kada sudija prolazi i gleda njihove pse ne stoje kao klade nego se pomeraju i time sudiji omogucuje nesmetan pogled na psa:
https://www.youtube.com/watch?v=8SY0N_xINYg&feature=related

E sad ako hendler ne sme biti izmedju sudije i psa onda je gospodja sa prvog snimka koji je Lino postavilaa napravila gresku jer vodeci psa u "L" (koje je ustvari skraceno"T") kada je otisla UP pa LEFT pri povratku nije prebacila psa u desnu ruku.Jer je to jedina situacija u handlingu kada se pas vodi desnom rukom i ide s' desne strane hendlera ,ako nekom nije jasno sta sam hteo da kazem evo snimka gde JH izvode T kretanje:

https://www.youtube.com/watch?v=RdFPpl8eJ3k&feature=related

i na kraju ovog posta lep primer Triangle:

https://www.youtube.com/watch?v=lazFJM5Snt4&feature=related
Nazad na vrh Ići dole
Snoopy Gang
i'm bigl
i'm bigl
Snoopy Gang


Broj poruka : 1253
Localisation : Kovin
Datum upisa : 02.02.2011

Priprema psa za izlozbu Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema psa za izlozbu   Priprema psa za izlozbu EmptyČet Maj 26, 2011 9:10 am

Odlična tema Very Happy

Hvala što delite profesionalne tajne sa nama Wink

Nazad na vrh Ići dole
http://www.snoopygang.com
Emanuela
i'm bigl
i'm bigl
Emanuela


Broj poruka : 1346
Godina : 48
Localisation : BG Žarkovo/Cerak
Datum upisa : 08.01.2011

Priprema psa za izlozbu Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema psa za izlozbu   Priprema psa za izlozbu EmptyČet Maj 26, 2011 10:37 am

odusevljena sam temom i linkovima!
pohvala za trud, a i znanje top gun
Nazad na vrh Ići dole
Tabasko the Dika
i'm bigl
i'm bigl
Tabasko the Dika


Broj poruka : 2926
Datum upisa : 02.02.2011

Priprema psa za izlozbu Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema psa za izlozbu   Priprema psa za izlozbu EmptyČet Maj 26, 2011 11:51 am

Hvala na trudu, lepo ste objasnili.

Sta se sve radi u okviru groominga za bigla? Mi nasem samo zaokruglimo rep, uvek se pitam sta jos treba...
Nazad na vrh Ići dole
hilltop
novajlija
novajlija
hilltop


Broj poruka : 17
Datum upisa : 05.02.2011

Priprema psa za izlozbu Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema psa za izlozbu   Priprema psa za izlozbu EmptyČet Maj 26, 2011 1:21 pm

Nisam ja profesionalac nego neko koga je ova tema odavno privukla i preokupirala.
Sto se tice groominga kod kratkodlakih pasa je to naravno daleko jednostavnije nego kod dugodlakih,postoji tu par caka ali je to jednostavnije prikazati nego napisati,imao sam negde snimak groominga videcu da ga iskopam i da ga okacim ako ne moracu peske.
Nazad na vrh Ići dole
Tabasko the Dika
i'm bigl
i'm bigl
Tabasko the Dika


Broj poruka : 2926
Datum upisa : 02.02.2011

Priprema psa za izlozbu Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema psa za izlozbu   Priprema psa za izlozbu EmptyČet Maj 26, 2011 3:39 pm

Ok, hvala, nije nista hitno, kad stignete.
Nazad na vrh Ići dole
Lino
i'm bigl
i'm bigl
Lino


Broj poruka : 1692
Godina : 32
Datum upisa : 12.04.2008

Priprema psa za izlozbu Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema psa za izlozbu   Priprema psa za izlozbu EmptyČet Maj 26, 2011 4:40 pm

hilltop ::

E sad ako hendler ne sme biti izmedju sudije i psa onda je gospodja sa prvog snimka koji je Lino postavilaa napravila gresku jer vodeci psa u "L" (koje je ustvari skraceno"T") kada je otisla UP pa LEFT pri povratku nije prebacila psa u desnu ruku.Jer je to jedina situacija u handlingu kada se pas vodi desnom rukom i ide s' desne strane hendlera ,ako nekom nije jasno sta sam hteo da kazem evo snimka gde JH izvode T kretanje:
d
nije napravila gresku jer je ovo na filmicu prikazan americki hendiling gdje je samo jedno jednio pravio "pas uvijek mora bit u lijevoj ruci", ali se onda pazi da se krece tako da pas buda sto krace zaklonjen...na filmicu, ako se uzme da je sudac kamera, pas je bio zaklonjen samo na par sekundi (i manje) dok se zena okrenula oko svoje osi. Da izlaze profesionalni americki hender kod nas nitko mu ne bi zamjerio tu sekundu, jer ovo na filmicima koje ste postavili je junior handling, tu se pak kao i kod senior handlinga ocjenjuju vjestine vodenja psa, pa se sve stavlja na jedu visu razinu. mislim da nema potrebe u, nazovimo to, svakodnevnom ringu izvodit takve "akrobacije" premjestanja pasa iz ruke u ruku, osim ako ce bas kretanje biti takvo da ce na duze vremena (od ove 2-3 sekunde) zaklanjat psa. Iskreno ja uvijek pri izlaganju prebacuje psa iz ruke u ruku, ali to je vise iz navike nego potrebe. Mislim da bi se vecina s foruma (cast iznimkama) pomotala u ringu kad bi pokusali pravilno izvesti trokut ili krug (kad se sudac nalazi izvan njega) i tako bi postigli kontra efekt. Umjesto da podignu umjetnicki dojam, on bi upravo pao.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/linotap/beagle-lino
hilltop
novajlija
novajlija
hilltop


Broj poruka : 17
Datum upisa : 05.02.2011

Priprema psa za izlozbu Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema psa za izlozbu   Priprema psa za izlozbu EmptyČet Maj 26, 2011 5:25 pm

Pricali smo o teoriji,naravno u praksi se u 90% slucajeva koristi "klasican" krug i Up and Down ili Down and Back kako je kome lepse tako da slazem se da nema potrebe komplikovati ali lepo je znati .Junior Handling je izuzetno ozbiljna stvar koja je kod nas nezastupljena pa sam postavljanjem snimaka JH hteo da pokazem kako to zaista treba da izgleda iz teorije preneseno u praksu a i da zainteresujem mladje da se okusaju u JH jer je svakako zanimljivo a i kasnije bi im dosta znacilo.Kod nas i veliko broj sudija ne poznaje handling tako da zaklonili im psa samo 2-3 sekunda ili 2-3 minuta njima to dodje na isto Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Lino
i'm bigl
i'm bigl
Lino


Broj poruka : 1692
Godina : 32
Datum upisa : 12.04.2008

Priprema psa za izlozbu Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema psa za izlozbu   Priprema psa za izlozbu EmptyČet Maj 26, 2011 5:35 pm

Tabasko the Dika ::

Sta se sve radi u okviru groominga za bigla? Mi nasem samo zaokruglimo rep, uvek se pitam sta jos treba...
mogu i ja odgovorit, pa me hilltop slobodno moze nadopunit, ipak je on vise u psima, od mene. Wink
...
za pocetak najbitnija je redovita pravilna ishrana kojom ce se postic maksimalna kvaliteta dlake. Redovito cetkanje, radi skidanja otpale dlake i vracanje sjaja krznu. Prije izlozbe dovoljno je psa okupati s kvalitetnim psecim samponom (mislim mozete s bilo kojim, ali radi postizanja bolje dlake ima raznih vrhunskih sampona koji pak i puno kostaju Rolling Eyes ), nakon kupanja mogu se nanijeti losioni protiv isusivanja dlake, a cula sam da cak neki stave ljudski regenerator za suhu kosu, da im dlaka bude meksa iako nikad to nisam sama isprobala. Nakon toga podsisat repic i nokte, ako je potrebno, provjerit stanje zubi, te ih pocistit ako ima malo zutila na njima, pregledat usi i u slucaju prljavstine takoder ih pocistit. Sad to bi bilo to od osnovnog groominga kojeg preferira vecina izlagaca biglova u Europi, ali Ameri ne bi bili Ameri da ne naprave nesto posebno, pa tako, oni raskustraju rep kako bi postigli sto veci volumen i pravilno podsisaju dijelove koji nepravilno strse, zatim s masinicom ili neki skarama skrate dlaku prednjeg dijela vrata, te dlaku na straznjem dijelu bedra također podsisaju kako ne bi strsila nego pravilno bila zagladena uz bedro bigla i ono sto se meni najmanje od svega toga svida, skarama ili masinicom podsisaju brkove psa, jer to je isto dlaka koja strsi. Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/linotap/beagle-lino
hilltop
novajlija
novajlija
hilltop


Broj poruka : 17
Datum upisa : 05.02.2011

Priprema psa za izlozbu Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema psa za izlozbu   Priprema psa za izlozbu EmptyČet Maj 26, 2011 5:41 pm

[quote="Lino"]
Tabasko the Dika ::

ali Ameri ne bi bili Ameri da ne naprave nesto posebno, pa tako, oni raskustraju rep kako bi postigli sto veci volumen i pravilno podsisaju dijelove koji nepravilno strse, zatim s masinicom ili neki skarama skrate dlaku prednjeg dijela vrata, te dlaku na straznjem dijelu bedra također podsisaju kako ne bi strsila nego pravilno bila zagladena uz bedro bigla i ono sto se meni najmanje od svega toga svida, skarama ili masinicom podsisaju brkove psa, jer to je isto dlaka koja strsi. Rolling Eyes
pored pomenutog,srede i dlaku na stomaku da bi donja linija bila idealna i da je dlake koje strse ne bi kvarile,pored brkova malo skrate i "obrve" ukoliko ih ima Smile i skrate odnosno osisaju dlaku izmedju jastucica na sapama kao i zadnji deo sape od pocetka pa do nekih 7-8cm u visinu,naravno tu je i kreda da bi boja bila intenzivnija...
Nazad na vrh Ići dole
Lino
i'm bigl
i'm bigl
Lino


Broj poruka : 1692
Godina : 32
Datum upisa : 12.04.2008

Priprema psa za izlozbu Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema psa za izlozbu   Priprema psa za izlozbu EmptyČet Maj 26, 2011 5:43 pm

hilltop ::
Pricali smo o teoriji,naravno u praksi se u 90% slucajeva koristi "klasican" krug i Up and Down ili Down and Back kako je kome lepse tako da slazem se da nema potrebe komplikovati ali lepo je znati .Junior Handling je izuzetno ozbiljna stvar koja je kod nas nezastupljena pa sam postavljanjem snimaka JH hteo da pokazem kako to zaista treba da izgleda iz teorije preneseno u praksu a i da zainteresujem mladje da se okusaju u JH jer je svakako zanimljivo a i kasnije bi im dosta znacilo.Kod nas i veliko broj sudija ne poznaje handling tako da zaklonili im psa samo 2-3 sekunda ili 2-3 minuta njima to dodje na isto Very Happy
hahaha, da njima je sve isto. Laughing
ali ima sudaca, barem kod nas kojima je to bitno, npr. Igor Selimovic, cak i Culinovic, Skok, oni znaju sudit u Srbiji i njima su bitne takve stvari, znaju pitat trokut da se izvede, a ako bude sudio neki bolji stranac i njima ce bit bitno kako je pas izlagan. Very Happy
...bilo bi lijepo da se sto vise mladih ukljuce u JH. Wink
Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/linotap/beagle-lino
Lino
i'm bigl
i'm bigl
Lino


Broj poruka : 1692
Godina : 32
Datum upisa : 12.04.2008

Priprema psa za izlozbu Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema psa za izlozbu   Priprema psa za izlozbu EmptyČet Maj 26, 2011 5:50 pm

[quote="hilltop"]
Lino ::
Tabasko the Dika ::

ali Ameri ne bi bili Ameri da ne naprave nesto posebno, pa tako, oni raskustraju rep kako bi postigli sto veci volumen i pravilno podsisaju dijelove koji nepravilno strse, zatim s masinicom ili neki skarama skrate dlaku prednjeg dijela vrata, te dlaku na straznjem dijelu bedra također podsisaju kako ne bi strsila nego pravilno bila zagladena uz bedro bigla i ono sto se meni najmanje od svega toga svida, skarama ili masinicom podsisaju brkove psa, jer to je isto dlaka koja strsi. Rolling Eyes
pored pomenutog,srede i dlaku na stomaku da bi donja linija bila idealna i da je dlake koje strse ne bi kvarile,pored brkova malo skrate i "obrve" ukoliko ih ima Smile i skrate odnosno osisaju dlaku izmedju jastucica na sapama kao i zadnji deo sape od pocetka pa do nekih 7-8cm u visinu,naravno tu je i kreda da bi boja bila intenzivnija...
da i to Very Happy
...ma ti Ameri pretjeruju, dobro je da ima lijepu frizuricu, ali da bas moraju svaki milimetar dlake koji strsi podsisat Rolling Eyes
...ako ce itko ikad imat prilike izlagat u Njemackoj ili pak Engleskoj, na Cruft'su imajte na umu da oni vole da psi izgledaju sto prirodnije, znaci samo okupat psa, pocistit usi, zube i sredit nokte i to je to. Njima se dosovno kosa na glavi dize kad im u ring uleti pas koji je grooman na americki nacin. A ako primjete da pas na sebi ima lak ili kredu, lako moguce da ce vas izbacit iz ringa.
...kod nanosenja krede jako treba pazit da se nanese dovoljno da poboljsa boju psa, ali opet ne previse da sucu ruka ne ostane obojana kad podraga naseg ljubimca.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/linotap/beagle-lino
hilltop
novajlija
novajlija
hilltop


Broj poruka : 17
Datum upisa : 05.02.2011

Priprema psa za izlozbu Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema psa za izlozbu   Priprema psa za izlozbu EmptyČet Maj 26, 2011 5:56 pm

Lino ::

ali ima sudaca, barem kod nas kojima je to bitno, npr. Igor Selimovic
Sreli smo se u Subotici u ringu Smile nije bio zahtevan
Nazad na vrh Ići dole
hilltop
novajlija
novajlija
hilltop


Broj poruka : 17
Datum upisa : 05.02.2011

Priprema psa za izlozbu Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema psa za izlozbu   Priprema psa za izlozbu EmptyČet Maj 26, 2011 5:57 pm

Lino ::

dako ce itko ikad imat prilike izlagat u Njemackoj ili pak Engleskoj, na Cruft'su imajte na umu da oni vole da psi izgledaju sto prirodnije, znaci samo okupat psa, pocistit usi, zube i sredit nokte i to je to. Njima se dosovno kosa na glavi dize kad im u ring uleti pas koji je grooman na americki nacin. A ako primjete da pas na sebi ima lak ili kredu, lako moguce da ce vas izbacit iz ringa.
...
Ah dobro u Jevropi je ta hemija zabranjena ,ja u Tullnu zamalo nisam stradao zbog krede ...
Nazad na vrh Ići dole
Tabasko the Dika
i'm bigl
i'm bigl
Tabasko the Dika


Broj poruka : 2926
Datum upisa : 02.02.2011

Priprema psa za izlozbu Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema psa za izlozbu   Priprema psa za izlozbu EmptyČet Maj 26, 2011 9:23 pm

U Budimpesti na evropskoj izlozbi na kojoj smo bili pre dve godine, skoro svi biglovi su bili prskani da im beline budu belje, pa onda fiksirani lakom. To se toliko videlo, svim hendlerima su bile bele nogavice pantalona Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Snoopy:)
i'm bigl
i'm bigl
Snoopy:)


Broj poruka : 762
Godina : 25
Localisation : Podgorica
Datum upisa : 07.06.2012

Priprema psa za izlozbu Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema psa za izlozbu   Priprema psa za izlozbu EmptyPon Jul 23, 2012 3:50 pm

Mislili smo krajem sledeceg mjeseca povesti Snoopija na izlozbu Very Happy .Naravno,takmiciti ce se u baby kategoriji Very Happy .Sto treba da ponesemo na izlozbu?Trebamo li da ga cipiramo prije izlozbe?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Priprema psa za izlozbu Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema psa za izlozbu   Priprema psa za izlozbu Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Priprema psa za izlozbu
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Ogrlica za izlozbu.

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: opšte :: opšta priča-
Skoči na: