moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Katarakta

Ići dole 
+3
tedibi
Tabasko the Dika
Katarina Cura Fina
7 posters
AutorPoruka
Katarina Cura Fina
novajlija
novajlija
Katarina Cura Fina


Broj poruka : 13
Localisation : Belgrade
Datum upisa : 14.02.2011

Katarakta Empty
PočaljiNaslov: Katarakta   Katarakta EmptySub Feb 26, 2011 12:44 am

Imam bigla star je 4 meseca, dobila sam ga za rodjendan u januaru, medjutim vec ovako mali ima problem sa vidom tacnije ima ranu fazu katarakte. Naravno posto je poklon u pitanju kupac nije znao za taj problem ali i nakon sto smo saznali da slabije vidi i da ce mu se vid pogorsavati vremenom nije dolazilo u obzir da ga vratimo nazad.
Isli smo kod veterinara i tamo smo saznali za problem i resenje postoji, operacija je u pitanju ali ne pre godinu dana i cilj je da mu vid oslabi sto vise kako bi sama operacija bila sto uspesnija, nakon operacije vid bi mu se vratio 100%.
Sticajem okolnosti komsinica u mojoj zgradi upoznata sa njegovim vidom mi je preporucila neke kapi na bazi aloje koje su psa od njene drugarice potpuno izlecile. Planiram da se raspitam kod veterinara sta misli o tome, da li da mu dajemo ili da se ceka operacija?!
Bila bih jako zahvalna svima ako bi podeili sa mnom neka iskustva na ovu temu, a ako imaju lepe vesti jos bolje
Verujem da ce biti sve OK, sta vise sigurna sam, ali ako ima neka druga opcija a da bas nije operacija otvorena sam za slusanje saveta. Hvala unapred.
Nazad na vrh Ići dole
Tabasko the Dika
i'm bigl
i'm bigl
Tabasko the Dika


Broj poruka : 2926
Datum upisa : 02.02.2011

Katarakta Empty
PočaljiNaslov: Re: Katarakta   Katarakta EmptySub Feb 26, 2011 12:20 pm

Ja stvarno ne znam nista o tome. Zelim ti da ti kuca bude dobro.
Nazad na vrh Ići dole
tedibi
bigl-manijak
bigl-manijak
tedibi


Broj poruka : 366
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 09.04.2007

Katarakta Empty
PočaljiNaslov: Re: Katarakta   Katarakta EmptySub Feb 26, 2011 2:03 pm

Od mog druga pas je imao kataraktu,nije im preporucena operacija,jedino su mu neke kapi davali,ali na zalost nismo uspeli da vidimo da li imaju efekta jer je kuca bila stara i relativno brzo uginula.
Nazad na vrh Ići dole
Katarina Cura Fina
novajlija
novajlija
Katarina Cura Fina


Broj poruka : 13
Localisation : Belgrade
Datum upisa : 14.02.2011

Katarakta Empty
PočaljiNaslov: Re: Katarakta   Katarakta EmptySub Feb 26, 2011 2:27 pm

@Dika: Hvala na podrsci i bice dobro fff
@tedibi: Moja kuca je stene i dobra je stvar sto je mlad i ima sansu da se izlaci( sta vise izlecice se) samo je pitanje da li ima nekih dobrih kapi koje bi pomogle kako bi se sama operacija izbegla, e sada ako nema sta je tu je.
Nazad na vrh Ići dole
tedibi
bigl-manijak
bigl-manijak
tedibi


Broj poruka : 366
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 09.04.2007

Katarakta Empty
PočaljiNaslov: Re: Katarakta   Katarakta EmptySub Feb 26, 2011 2:34 pm

Ne znam kako to kod pasa ide,ali mislim da inace kod katarakte,bar sto se ljudi tice,ne pomaze nista osim operacije. Barem mislim da ne bi operisali sve ljuda da mogu da ih izlece kapima.

Znam kakva je operacija za ljude i ako se isto radi i psima onda to nije nista strasno.

Ne znam ko vam je veterinar,ali na faxu radi vet koji je najbolji oftamolog za pse u srbiji,pa bi mozda bilo dobro da odes kod njega i konsultujes se
Nazad na vrh Ići dole
tedibi
bigl-manijak
bigl-manijak
tedibi


Broj poruka : 366
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 09.04.2007

Katarakta Empty
PočaljiNaslov: Re: Katarakta   Katarakta EmptySub Feb 26, 2011 2:38 pm

A evo i konatka

Dr Milan Hadži-Milić
asistent
+381 11 2684154
mmilic@vet.bg.ac.rs
Nazad na vrh Ići dole
Katarina Cura Fina
novajlija
novajlija
Katarina Cura Fina


Broj poruka : 13
Localisation : Belgrade
Datum upisa : 14.02.2011

Katarakta Empty
PočaljiNaslov: Re: Katarakta   Katarakta EmptySub Feb 26, 2011 2:43 pm

U principu je ista operacija kao i kod ljudi, i ima pozitivan ishod ( sto je dobro).
Idem kod Novaka veterinara (veterinarska ambulanta Novak), on je bio lekar mom bivsem psu pa je sada i ovom. Znam ga jako dugo i imam poverenja u njega. Lekar koji bi ga operisao a sa kojim ova ambulanta radi je iz Cehoslovacke, dolazi samo na poziv i ima najsavremenije instumente sto se tice same operacije. Ali hvala na informaciji, icicu i do ovog oftamologa. top gun
Nazad na vrh Ići dole
tedibi
bigl-manijak
bigl-manijak
tedibi


Broj poruka : 366
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 09.04.2007

Katarakta Empty
PočaljiNaslov: Re: Katarakta   Katarakta EmptySub Feb 26, 2011 2:49 pm

Ovaj broj gore je broj katedre i preporucila bih ti da se licno sa njim dogovoris gde da dodjes i kada i nikako da ne ides u ambulantu faxa.

Nije na odmet cuti misljenje od nekoliko veterinara,posebno od Milica jer je stvarno strucan na tom polju.


Srecno i nadam se da ce beban uskoro videti kao soko
Nazad na vrh Ići dole
Katarina Cura Fina
novajlija
novajlija
Katarina Cura Fina


Broj poruka : 13
Localisation : Belgrade
Datum upisa : 14.02.2011

Katarakta Empty
PočaljiNaslov: Re: Katarakta   Katarakta EmptySub Feb 26, 2011 2:55 pm

Nisam te samo najbolje razumela zasto da ne idme u ambulantu faxa?

P.s. Zvacu ga, hvala puno cheers
Nazad na vrh Ići dole
tedibi
bigl-manijak
bigl-manijak
tedibi


Broj poruka : 366
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 09.04.2007

Katarakta Empty
PočaljiNaslov: Re: Katarakta   Katarakta EmptySub Feb 26, 2011 3:05 pm

U ambulanti faxa praksu vrse studenti. Tako da bi tvoja kuca bila divan primer za predavanje i obuku buducih veterinara,pa cisto da bi izbegla da budete zamorcici...
Nazad na vrh Ići dole
Katarina Cura Fina
novajlija
novajlija
Katarina Cura Fina


Broj poruka : 13
Localisation : Belgrade
Datum upisa : 14.02.2011

Katarakta Empty
PočaljiNaslov: Re: Katarakta   Katarakta EmptySub Feb 26, 2011 3:09 pm

Aaaaaaaa ne nikakoooo, znam ja da na nekome mora da se uci ali bih izbegla da to budemo mi Smile
Nazad na vrh Ići dole
tedibi
bigl-manijak
bigl-manijak
tedibi


Broj poruka : 366
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 09.04.2007

Katarakta Empty
PočaljiNaslov: Re: Katarakta   Katarakta EmptySub Feb 26, 2011 3:14 pm

Posebno sto ste vi specificni,retko se desava da tako mlad pas ima kataraktu,pa biste im taman dobro dosli,tako reci bili biste opsta atrakcija medju studentima,sto bi za bebana bila trauma. U ambulanti ih je uvek puno pa se svi okupe i zagledaju,jeziva situacija za stene.
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Katarakta Empty
PočaljiNaslov: Re: Katarakta   Katarakta EmptySub Feb 26, 2011 7:16 pm

Moja kokerka je imala kataraktu i sa osam godina potpuno oslepela. I mi smo bili Novakovi pacijenti. Meni su tada (doduše pre 5 godina), rekli da je operacija rizična, pošto je psima sočivo duboko i zavisno od položaja, može, ili ne da ima uspeha. Uspehom se smatralo to da se sočivo izvadi i vid vrati oko 10%, pošto kod pasa ne ugrađuju veštačka sočiva, zbog velike razlike u veličini pasa i pošto bi to bilo veoma skupo, tako da se to ovde nije radilo. Ja sam onda odustala, pošto ni tih 10% nije bilo sigurno, a mogla je da ostane bez oka. Nadam se da je to, posle 5 godina, uznapredovalo i da će tvoj pas da se izleči. Ja bih probala sa kapima i raspitivala se za što više mišljenja. Srećno!!!
Nemoj da te ovo uplaši! Ipak je to bilo poodavno. Iščitaj malo razne sajtove na tu temu. Negde sam pročitala da je ta operacija u Hrvatskoj postala rutinska, a možda i kod nas, samo je pitanje koliko košta.


Poslednji put izmenio Dolly dana Sub Feb 26, 2011 7:28 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Ddans Dream Tim
i'm bigl
i'm bigl
Ddans Dream Tim


Broj poruka : 1666
Godina : 48
Localisation : Beograd
Datum upisa : 04.06.2010

Katarakta Empty
PočaljiNaslov: Re: Katarakta   Katarakta EmptySub Feb 26, 2011 7:26 pm

mi iz ovog ugla mozemo samo da damo podrsku i pozelimo sve najbolje
Nazad na vrh Ići dole
http://biglddans.weebly.com
Katarina Cura Fina
novajlija
novajlija
Katarina Cura Fina


Broj poruka : 13
Localisation : Belgrade
Datum upisa : 14.02.2011

Katarakta Empty
PočaljiNaslov: Re: Katarakta   Katarakta EmptySub Feb 26, 2011 8:03 pm

Jeste postala rutinska operacija tako su mi i rekli, izlecenje je sigurno, ali je i skupo.
Ne bojim se same operacije jer ce posle nje svakako videti ali mi je malo hevi taj post operativni period, kako ce mu biti, mada su mi takodje rekli da oporavak ne traje duze od mesec dana.
Probacu i ja sa kapima, bar mu nece naskoditi, ako uspe super ako ne uspe onda operacija.
Nazad na vrh Ići dole
DP
bigl-manijak
bigl-manijak
DP


Broj poruka : 309
Godina : 36
Datum upisa : 24.03.2008

Katarakta Empty
PočaljiNaslov: Re: Katarakta   Katarakta EmptySub Feb 26, 2011 8:56 pm

Caos,
da ti i ja nesto napisem na ovu temu... moja Jaca je imala kataraktu (izmedju ostalog)
i bila sam kod hadzimilica i kod oftamologa za bebe,vise puta.. kod njenog slucaja nije bilo govora o operaciji...a sto se tice same katarakte je bilo preporuke da se ceka jedan period,posle operativni tok je prilicno naporan kod pasa,i receno je da je ta operacija kod pasa u odnosnu na humanu operciju skidanje katarakte komplikovana zbog drugacijegoblika oka ili kako vec strucno bi to zvucalo...
nama je prepisao makulin kapsule i vitamin b, pogotovu sto je beba,kao sto je i jaca bila,kada sam saznala..
inace je ta operacija uzasno skupa..
Jaca je prelepo zivela i sa kataraktom i sa ostecenjem ocnog dna i sa jedimm okom koji je u embrionalnoj fazi razvica zaostalo..
vama zelim sve naj,ako imate bilo kakvo pitanje javite se na pm...
Nazad na vrh Ići dole
Katarina Cura Fina
novajlija
novajlija
Katarina Cura Fina


Broj poruka : 13
Localisation : Belgrade
Datum upisa : 14.02.2011

Katarakta Empty
PočaljiNaslov: Re: Katarakta   Katarakta EmptyNed Feb 27, 2011 10:24 pm

Hvala svima vama na podrsci i savetima zaista puno znaci, planiram da odemo kod Hadzi- Milica cisto da cujem sta ce on da kaze, ko zna, mozda i ne bude trebala operacija a mozda i bude trebala, znam samo da su mi rekli da je ako i dodje do operacije ishod 100% uspesan i da pas nakon toga vidi najnormalnije. Ne bi me valjda lagali?!
Jos jednom Hvalaaaa fff
Nazad na vrh Ići dole
Niva
i'm bigl
i'm bigl
Niva


Broj poruka : 4769
Datum upisa : 18.06.2008

Katarakta Empty
PočaljiNaslov: Re: Katarakta   Katarakta EmptyNed Feb 27, 2011 10:45 pm

Zelimo da uspesno prebrodite problem i voleli bismo da nam se pridruzite na forumu i predstavite svog usonju fff
Nazad na vrh Ići dole
http://www.nivaodprogara.weebly.com
Katarina Cura Fina
novajlija
novajlija
Katarina Cura Fina


Broj poruka : 13
Localisation : Belgrade
Datum upisa : 14.02.2011

Katarakta Empty
PočaljiNaslov: Re: Katarakta   Katarakta EmptyPon Feb 28, 2011 12:24 am

Hocemo vrlo rado cim se budemo slikali u svim izdanjima cheers

Mala pomoc, novi smo na forumu pa nas zanima gde da tacno kacimo slike? scratch Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
tedibi
bigl-manijak
bigl-manijak
tedibi


Broj poruka : 366
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 09.04.2007

Katarakta Empty
PočaljiNaslov: Re: Katarakta   Katarakta EmptyPon Feb 28, 2011 1:35 am

Katarina Cura Fina ::
Hocemo vrlo rado cim se budemo slikali u svim izdanjima cheers

Mala pomoc, novi smo na forumu pa nas zanima gde da tacno kacimo slike? scratch Very Happy

U odeljku SNOOPY otvoris novu temu pod nazivom Ime tvog psa i odakle je,tu pises sve o njemu i kacis slika koliko hoces Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Katarakta Empty
PočaljiNaslov: Re: Katarakta   Katarakta Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Katarakta
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: biglovi :: zdravlje biglova-
Skoči na: