moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Žiro račun

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
jeca
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac



Broj poruka : 171
Datum upisa : 05.12.2006

Žiro račun Empty
PočaljiNaslov: Žiro račun   Žiro račun EmptySre Jan 24, 2007 5:48 pm

U kinoloskom savezu su mi rekli da ako bismo isli preko drustva imali bismo poziv na broj i tacno bi se znalo koje su nase pare. A da li bi drustvo imalo protiv da budemo udruzenje pa da se onda pridruzimo njima on kaze da ne vidi zasto ne bi moglo. Zaboravih da pitam koliko je clanarina tako da cu ponovo morati da im dosadjujem Embarassed
Pisite ima li drugih novosti
Nazad na vrh Ići dole
bambucha
i'm bigl
i'm bigl
bambucha


Broj poruka : 616
Godina : 46
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 04.12.2006

Žiro račun Empty
PočaljiNaslov: Re: Žiro račun   Žiro račun EmptySre Jan 24, 2007 8:47 pm

ja sam zvao odgajivacnicu ruskih terijera, bosiljku stefanovic. oni imaju klub ruskih rasa, i prijavljeni su kao sekcija, beogradskog kinoloskog drustva. medjutim nemaju svoj ziro racun, kazu da je za to bilo nekih komplikacija??? a i sama priznaje da nemaju neki veliki fond Wink uglavnom to sto ide od uplatnica, za specijalku dobiju sa tog zajednickog racuna, valjda se putem onog svrha uplate razaznaju cija je lova, mozda i poziv na broj, to nije znala ni ona da mi objasni. tako da smo opet na pocetku:) mada ako neko od ljudi na nasem forumu to bolje zna , tj neki ekonomista, slobodno neka mi objasni

ako si ti jeco u pravu, i ako bi recimo kinolosko drustvo novi sad, htelo da nas usvoji, i da nam daju taj poziv na broj, onda je prakticno sve jasno, idemo kao klub ljubitelja biglova, sekcija kinoloskog drustva novi sad
Nazad na vrh Ići dole
jeca
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac



Broj poruka : 171
Datum upisa : 05.12.2006

Žiro račun Empty
PočaljiNaslov: Re: Žiro račun   Žiro račun EmptyČet Jan 25, 2007 12:02 am

Trebalo bi da nam oni samo budu podrska, ali bih se ja ipak drzala nekih proverenih ljudi. Eto za pocetak onog sto su mi preporucili iz KD Vrsac pa valjda nas nece zeznuti. Ali da sacekamo sta se Jana raspitala za udruzenje. U svakom slucaju cemo srediti to vrlo skoro a to je najvaznije.
Nazad na vrh Ići dole
Janchee
i'm bigl
i'm bigl
Janchee


Broj poruka : 1621
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 06.12.2006

Žiro račun Empty
PočaljiNaslov: Re: Žiro račun   Žiro račun EmptyČet Jan 25, 2007 12:28 am

Evo ovo je sto sam nasla na sajtu Ministarstva... Imam i obrasce koji su potrebni. Ja sam ipak za osnivanje udruzenja, ali necu se protiviti ako vecina zeli da budemo sekcija Kinoloskog drustva. Malo sam nepoverljiva prema deljenju racuna sa bilo kim, bez obzira na to koliki ce nam fond biti. Nije mi dovoljno sigurno specijalni poziv na broj.... A pored toga, nista nas ne sprecava da budemo saradnici ili clanovi nekog Kinoloskog drustva u isto vreme, sto je mnogo bolja opcija.
Ako postoje jos neka pitanja u vezi sa udruzenjem gradjana ili necim drugim, pitajte.... Dole je poduzi tekst o osnivanju udruzenja

Osnivanje Udruženja građana
Na osnovu Zakona o udruživanju građana u udruženja, društvene organizacije i političke organizacije koji se osnivaju za teritoriju SFRJ ("Službeni list SFRJ", br. 42/90)
Udruženje građana može osnovati najmanje deset građana koja imaju biračko pravo. Pored državljana Srbije i Crne Gore i strani državljani mogu biti članovi udruženja građana.

Potrebna dokumentacija za registraciju
a) Obrasci
• Obrazac broj 3 - Zahtev za upis u Registar organizacija / udruženja građana
• Obrazac broj 4 - Prijava osnivanja i delovanja organizacije / udruženja građana
Napomena: Oba navedena obrasca možete da preuzmete ako kliknete na njih, odštampate ih, popunite i zatim predate nadležnoj službi Ministarstva.
b) Osnovna dokumentacija
1. Zapisnik sa osnivačke skupštine
Napomena: zapisnik treba da sadrži imena i funkcije ovlašćenih predstavnika za zastupanje i predstavljanje organizacije / udruženja građana, kao i drugih lica izabranih u skladu sa odredbama Statuta (npr. Članovi upravnog odbora, izvršnog odbora,nadzornog odbora i dr.)
2. Odluka o osnivanju organizacije / udruženja građana
3. Statut organizacije / udruženja građana
4. Spisak osnivača organizacije / udruženja građana
Osnovni elementi koje treba da sadrži Odluka o osnivanju
1. Preambula
2. Naziv i sedište
3. Imena i prezimena osnivača
4. Ciljeve i zadatke
5. Lice ovlašćeno za zastupanje u postupku upisa u Registar
Preambula - Statut
U skladu sa odredbama člana 6 i 10 Zakona o udruživanju građana u udruženja, društvene organizacije i političke organizacije koji se osnivaju za teritoriju SFRJ ('Službeni list SFRJ', br. 42/90) Osnivačka skupština ________(pun naziv udruženja), na sednici održanoj _______ (datum) u _______(mesto) usvojila je:
Preambula - Odluka o osnivanju
U skladu sa odredbom člana 6 i 10 Zakona o udruživanju građana u udruženja, društvene organizacije i političke organizacije koji se osnivaju za teritoriju SFRJ ('Službeni list SFRJ', br. 42/90) Osnivačka skupština _______(pun naziv udruženja), na sednici održanoj _______ (datum) u _______(mesto) usvojila je:
Osnovni elementi koje treba da sadrži Statut
1. Preambula
2. Statutom se utvrđuje naročito sledeće:
• da je organizacija po organizacionom obliku udruženje građana i da se osniva teritoriji Srbije i Crne Gore
• ciljeve i zadatke i način njihovog ostvarivanja
• naziv i sedište
• uslovi i način učlanjivanja i prestanak članstva i prava,obaveze i odgovornosti članova udruženja
• organi udruženja i njihova prava, obaveze i odgovornosti (npr. skupština, upravni odbor, izvršni odbor, predsedništvo ili dr., nadzorni odbor, kao i druga radna tela u skladu sa pravima građana da slobodno uređuju unutrašnju organizaciju udruženja u skladu sa zakonom)
• zastupanje i predstavljanje (npr. - predsednik upravnog odbora, predsednik izvršnog odbora,predsednik udruženja, sekretar ,koordinator ili dr. u skladu sa odgovarajućom odredbom Statuta udruženja)
Napomena: udruženje može Statutom predvideti više lica za zastupanje i predstavljanje
• sticanje, korišćenje i raspolaganje sredstvima za rad i ostvarivanje ciljeva udruženja
• javnost u radu ( način obaveštavanja javnosti kao i članstva o radu)
• način odlučivanja o udruživanju u saveze, druge oblike udruživanja i udruživanja u međunarodne organizacije
• način donošenja izmena i dopuna Statuta ( predvideti i ko podnosi predlog odnosno inicijativu )
• način donošenja odluke o prestanku organizacije i način raspolaganja imovinom u slučaju prestanka rada organizacije
Napomena: precizirati na koga će se preneti imovina
• javne oznake organizacije / udruženja građana: pečat,amblem,znak i dr.
Napomena: pečat treba da sadrži pun naziv udruženja i sedište, izgled amblema, znaka ili drugih oznaka mora biti opisan.
Osnovni elementi koje treba da sadrži spisak osnivača organizacije / udruženja građana
• ime i prezime
• puna adresa prebivališta
• JMBG (jedinstveni matični broj građana)
• svojeručni potpis osnivača
TAKSA
Za upis u Registar organizacija / udruženja građana plaća se administrativna taksa
u iznosu od 640,00 dinara na sledeći žiro račun:
Račun primaoca: 840-742211843-84
Broj modela: 97
Poziv na broj: 41601
Svrha uplate: administrativna taksa za upis u registar
Primalac: budžet
KONTAKT
Slobodan Donovski - samostalni savetnik
Slavica Mandić - savetnik
Telefoni:
011 / 311-34-07
011 / 301-48-63

E-mail: ngo@humanrights.gov.yu
Nazad na vrh Ići dole
http://www.centar-telos.com
bambucha
i'm bigl
i'm bigl
bambucha


Broj poruka : 616
Godina : 46
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 04.12.2006

Žiro račun Empty
PočaljiNaslov: Re: Žiro račun   Žiro račun EmptyUto Jan 30, 2007 2:08 pm

jeco, onaj lik sto radi u kinoloskom savezu vojvodine , sa kojim si sto puta razgovarala je sinisa sancin:) bounce
danas sam pricao sa njim i dao mi je telefon predsednika kd sremski karlovci, pa da pricamo sa njim oko tih specijalki, kada bude vreme za to
a sancin je ranije bio sekretar tog kluba , koliko sam ja skontao Wink
Nazad na vrh Ići dole
jeca
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac



Broj poruka : 171
Datum upisa : 05.12.2006

Žiro račun Empty
PočaljiNaslov: Re: Žiro račun   Žiro račun EmptySre Jan 31, 2007 9:30 pm

Pa ja sam shvatila da je on tu u nekoj drugoj funkciji a ne glavnoj, nemam reci. Znaci ugnjavila sam osobu koju su mi preporucili i nahvalili Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Žiro račun Empty
PočaljiNaslov: Re: Žiro račun   Žiro račun Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Žiro račun
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: opšte :: klub-
Skoči na: