moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Izlozbe

Ići dole 
+13
Boky&Tanja
mknaumoski
elmer fudd
Flora
Bunny's Nightmare
Rona
Dika
dusan
Niva
Monika
klokkende
Sara <3 Bigl
Nina&Leo<3
17 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
jok.mi
i'm bigl
i'm bigl
jok.mi


Broj poruka : 1098
Localisation : Kovin
Datum upisa : 20.06.2008

Izlozbe - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbe   Izlozbe - Page 2 EmptyNed Avg 22, 2010 12:34 am

To što priča CvijaRuma to je radni ispit.
Izložba u Obrenovcu je izložba pasa u lepoti ili ti eksterijeru. To znači da pas mora da bude naučen da mu sudija pregleda zube (da li ima kompletno zubalo i da li je zagriz dobar, tj makazast), mužjak mora da dozvoli da mu sudija opipa testise. Ako pas ujede sudiju ili pokuša da ga ujede biva diskvalifikovan. Potom se pas i vodič kreću po ringu (ograđen prostor u kojem se kreću psi koji se ocenjuju) onako kako im to sudija kaže (lagano u krug ili malo brže, po dijagonali ringa itd) kako bi sudija mogao da vidi kretanje psa sa svih strana tela. Potom sudija traži da se pas postavi u stav, što znači da pas treba da stoji mirno da bi sudija mogao da osmotri i opipa sve delove tela psa kako bi ocenio njegovu građu u skladu sa standardom te rase.
Na nekim (ozbiljnijim) izložbama bigl se podiže na sto da bi ga sudija opipao i pogledao, pošto bigl spada u male rase pa je sudiji tako lakše da ga pregleda.
Nažalost, biglovi su retki na našim izložbama pa ih sudije, po mom mišljenju podcenjuju, ovlaž pregledaju i ocenjuju. Rekla bih da ne poznaju rasu dovoljno pa se ne udubljuju u analizu psa.

Kada je pas u razredu od 3-6 meseci ili od 6-9 meseci, sudije tolerišu ako neće da pokažu zube ili imaju slabu ring dresuru. Mada se dešava da takav vid demokratije postoji i u starijim razredima, pogotovo na malim izložbama gde vlasnik ili vodič ili već ko, sedi sa sudijom u kafani! No

Za psa je najvažnije da je na izložbi opušten i samouveren. Zato je potrebno dovoditi mlade pse na izložbe kako bi osetili atmosferu gužve, puno pasa na jednom mestu, muzika i govor sa razglasa, trema kod vodiča i sl.

I mi ćemo u Obrenovac. Dolazimo svi, naravno, ali će verovatno samo Stela da se takmiči (mislim da je prijava za prvog i svakog sledećeg psa istog vlasnika 1.400,00 dinara affraid )

Probaj prijavu na mailto:obrenovac.cacib@gmail.com
Nazad na vrh Ići dole
Rona
i'm bigl
i'm bigl
Rona


Broj poruka : 507
Godina : 38
Datum upisa : 29.09.2009

Izlozbe - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbe   Izlozbe - Page 2 EmptyPon Avg 23, 2010 8:51 pm

Hvala na detaljnim informacijama, prijavili smo se. Smile Vidimo se tamo. fff
Nazad na vrh Ići dole
Gogili
i'm bigl
i'm bigl
Gogili


Broj poruka : 892
Godina : 37
Localisation : Beograd
Datum upisa : 23.04.2009

Izlozbe - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbe   Izlozbe - Page 2 EmptyPet Avg 27, 2010 7:55 pm

Vidimo se Wink Joj, ja imam bas tremu, Ari nikada nije bio ni na jednoj izlozbi, valjda ce biti sve ok.. I da, da li da posaljem na mail i kopiju uplatnice za izlozbu, ili tamo odnesem i predam im na licu mesta, u Obrenovcu? Hvala
Nazad na vrh Ići dole
Rona
i'm bigl
i'm bigl
Rona


Broj poruka : 507
Godina : 38
Datum upisa : 29.09.2009

Izlozbe - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbe   Izlozbe - Page 2 EmptyPet Avg 27, 2010 10:09 pm

Meni su rekli da se pokazuje tamo, na licu mesta.
Nemojte da se brinete, shvatite to kao zabavu jer cete se samo bezveze nasekirati. Sta god da se desi i koju god ocenu da dobije ne mora da mu se upise ako necete.
Nazad na vrh Ići dole
Gogili
i'm bigl
i'm bigl
Gogili


Broj poruka : 892
Godina : 37
Localisation : Beograd
Datum upisa : 23.04.2009

Izlozbe - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbe   Izlozbe - Page 2 EmptyPet Avg 27, 2010 10:24 pm

Poslali smo, a sutra uplacujemo Wink U poverenju, jedan sudija iz kraja ga stalno hvali i rekao nam je da nema sanse da ne dobije 5 Cool
Nazad na vrh Ići dole
Rona
i'm bigl
i'm bigl
Rona


Broj poruka : 507
Godina : 38
Datum upisa : 29.09.2009

Izlozbe - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbe   Izlozbe - Page 2 EmptySub Avg 28, 2010 3:44 pm

top gun top gun Onda da ocekujemo i - king
Nazad na vrh Ići dole
Sima
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
Sima


Broj poruka : 87
Datum upisa : 12.02.2013

Izlozbe - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbe   Izlozbe - Page 2 EmptySre Jun 05, 2013 5:45 pm

Ja razmisljam da Simceta vodim da dobije ocenu,skontao sam da je jos rano,ima sad 6 meseci...Ne znam kako ce to on moci da izvede a i ja sa njim ,jos uvek vuce na povodcu,grize i skace Very Happy. Zna da sedne ,legne,komandu pusti i da donese lopticu Smile. Moracemo da se oprobamo na nekoj izlozbi
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Izlozbe - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbe   Izlozbe - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Izlozbe
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Djura i Stella iz Beograda

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: opšte :: pitanja-
Skoči na: