moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Bigl i beba

Ići dole 
+21
Aćim
zoe
Flora
stefana
Ksenija
Andrijana
Boky&Tanja
anncica
Ari
ivanika
Lady
DP
elmer fudd
Medena
Ivana
Dika
Bunny's Nightmare
luce
Lea2006
Dolly
Ljilja i Mima
25 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
zoe
novajlija
novajlija
zoe


Broj poruka : 30
Godina : 48
Localisation : Zrenjanin
Datum upisa : 29.01.2010

Bigl i beba - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bigl i beba   Bigl i beba - Page 3 EmptySre Feb 24, 2010 9:53 pm

Slike su predivne. Jedno BRAVO za mamu!
Nazad na vrh Ići dole
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Bigl i beba - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bigl i beba   Bigl i beba - Page 3 EmptySre Apr 07, 2010 4:02 pm

Meni je vrlo cudno sto nasa Meda kao da se boji bebe! Vidi mene pa potrci prema meni, ali kada vidi da drzim bebu okrene se i ode nazad! Imam utisak da uopste nije zainteresovana... Njuska sve sto je njegovo, i to je zanima, ali bebac ne. scratch
Nazad na vrh Ići dole
Boky&Tanja
bigl-manijak
bigl-manijak



Broj poruka : 337
Localisation : Ruma
Datum upisa : 07.09.2008

Bigl i beba - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bigl i beba   Bigl i beba - Page 3 EmptySre Apr 07, 2010 4:40 pm

Ista "bolest" kao i kod nas !
LJUBOMORA ! Very Happy
Proci ce to kada bebanovici porastu !
Nazad na vrh Ići dole
luce
i'm bigl
i'm bigl
luce


Broj poruka : 1584
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 06.08.2007

Bigl i beba - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bigl i beba   Bigl i beba - Page 3 EmptySre Apr 07, 2010 5:02 pm

ne brinite, proci ce kad bebonja odraste malo. za sada on nema miris, nema ponasanje koje ona prepoznaje, i ona ne moze da ga protumaci kako treba. kad poraste malo, i pocne da reaguje na nju, i ona ce se zainteresovati.
i ljubomorica ce isto proci, radite sa njom Smile
Nazad na vrh Ići dole
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Bigl i beba - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bigl i beba   Bigl i beba - Page 3 EmptyUto Maj 25, 2010 9:25 am

Meda se vise ne boji bebe, ali nije ni zainteresovana. Onjusi joj nogice i to je to. Ceka da beban poraste. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Flora
bigl-manijak
bigl-manijak
Flora


Broj poruka : 279
Godina : 35
Datum upisa : 11.09.2009

Bigl i beba - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bigl i beba   Bigl i beba - Page 3 EmptyUto Maj 25, 2010 11:14 pm

Pa kad je uzjase Very Happy hehe, ja kapiram da sam klinac, samo bih ih vukao za usi Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Bigl i beba - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bigl i beba   Bigl i beba - Page 3 EmptySub Okt 23, 2010 12:42 am

Sada nas bebac (7 mjeseci) prosto obozava Medu! Kada cuje zvuk njenih sapica po parketu odmah okrece glavu i trazi je pogledom, a kada je ugleda lice mu se ozari i odmah pruza rucice prema njoj. tr
Nazad na vrh Ići dole
Andrijana
i'm bigl
i'm bigl
Andrijana


Broj poruka : 2058
Godina : 36
Localisation : Beograd
Datum upisa : 02.02.2007

Bigl i beba - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bigl i beba   Bigl i beba - Page 3 EmptySub Okt 23, 2010 1:35 am

Medena ::
Sada nas bebac (7 mjeseci) prosto obozava Medu! Kada cuje zvuk njenih sapica po parketu odmah okrece glavu i trazi je pogledom, a kada je ugleda lice mu se ozari i odmah pruza rucice prema njoj. tr


Zahtevam da nam to pokažete fotografijom! Ili još bolje nekim klipom! Eto, sad imate domaći zadatak! aa
Nazad na vrh Ići dole
https://	http://www.facebook.com/andrijana.miletic
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Bigl i beba - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bigl i beba   Bigl i beba - Page 3 EmptySub Okt 23, 2010 9:13 pm

Andrijana ::
Medena ::
Sada nas bebac (7 mjeseci) prosto obozava Medu! Kada cuje zvuk njenih sapica po parketu odmah okrece glavu i trazi je pogledom, a kada je ugleda lice mu se ozari i odmah pruza rucice prema njoj. tr


Zahtevam da nam to pokažete fotografijom! Ili još bolje nekim klipom! Eto, sad imate domaći zadatak! aa
I ja potpisujem zahtev! Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
elmer fudd
i'm bigl
i'm bigl
elmer fudd


Broj poruka : 586
Datum upisa : 10.12.2006

Bigl i beba - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bigl i beba   Bigl i beba - Page 3 EmptyNed Okt 24, 2010 8:51 am

Evo i nas s bebicom Very Happy . Kali ga obožava, kad god netko dođe u posjetu ona ide pokazati di je beba. Kad se vratimo izvana mora se i njemu javiti. Britta je još uvijek malo suzdržana. Moram priznati da sam ugodno iznenađena kako obje poštuju da više ne smiju na krevet.

Bigl i beba - Page 3 IMG_1484
Nazad na vrh Ići dole
http://www.elmerfudds.hr
Aćim
bigl-manijak
bigl-manijak
Aćim


Broj poruka : 246
Localisation : Tatooine
Datum upisa : 11.10.2009

Bigl i beba - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bigl i beba   Bigl i beba - Page 3 EmptyNed Okt 24, 2010 8:24 pm

Kali se i ponasa u skladu sa svojim statusom predivne biglice

ono ne na krevet, javite kako se implementira
Nazad na vrh Ići dole
http://piratekowalski.tumblr.com/
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Bigl i beba - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bigl i beba   Bigl i beba - Page 3 EmptyPon Nov 01, 2010 1:59 am

Dolly ::
Andrijana ::
Medena ::
Sada nas bebac (7 mjeseci) prosto obozava Medu! Kada cuje zvuk njenih sapica po parketu odmah okrece glavu i trazi je pogledom, a kada je ugleda lice mu se ozari i odmah pruza rucice prema njoj. tr

Zahtevam da nam to pokažete fotografijom! Ili još bolje nekim klipom! Eto, sad imate domaći zadatak! aa
I ja potpisujem zahtev! Smile
Postavila sam upravo nesto na Medin topic i zao mi je sto nemam vise slika! Dva su glavna razloga: ja sam glavni fotograf u kuci, a sada sam, jelte, superzauzeta... a drugi razlog je to sto, i kada se pruzi neka prilika, i Meda i bebac se vrte i mrdaju, pa su slike mutne... No
Nazad na vrh Ići dole
Dika
i'm bigl
i'm bigl
Dika


Broj poruka : 4050
Datum upisa : 21.12.2007

Bigl i beba - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bigl i beba   Bigl i beba - Page 3 EmptyPon Nov 01, 2010 12:05 pm

Bravo za pametne kuce i bebce koji ih vole Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Medena
i'm bigl
i'm bigl
Medena


Broj poruka : 3081
Datum upisa : 25.07.2007

Bigl i beba - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bigl i beba   Bigl i beba - Page 3 EmptyUto Jan 03, 2012 4:45 pm

E da mi je neko rekao da ce i Medu neko non-stop da gnjavi, i to u sopstvenoj kucici... smeh
Bigl i beba - Page 3 Snapshot20120103143928
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Bigl i beba - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bigl i beba   Bigl i beba - Page 3 EmptyUto Jan 03, 2012 5:32 pm

Kako su divni tako zajedno. Baš nam nedostajete sa vašim slikama i dogodovštinama. Dečko je začas porastao, a Meda lepa kao i uvek! Želim vam puno sreće u 2012.
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Tabasko the Dika
i'm bigl
i'm bigl
Tabasko the Dika


Broj poruka : 2926
Datum upisa : 02.02.2011

Bigl i beba - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bigl i beba   Bigl i beba - Page 3 EmptySre Jan 04, 2012 11:55 am

Upravo tako: Fran veliki, lep i negovan decko, a bogami ni Meda ne zaostaje! Na njoj se ne vide godine!
Nazad na vrh Ići dole
Niva
i'm bigl
i'm bigl
Niva


Broj poruka : 4769
Datum upisa : 18.06.2008

Bigl i beba - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bigl i beba   Bigl i beba - Page 3 EmptySre Jan 04, 2012 5:41 pm

Predivno, Meda i Fran srculenca cmok cmok
Nazad na vrh Ići dole
http://www.nivaodprogara.weebly.com
mladen
pronadjen
pronadjen
mladen


Broj poruka : 2
Datum upisa : 09.06.2011

Bigl i beba - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bigl i beba   Bigl i beba - Page 3 EmptyPon Jun 01, 2015 11:32 pm

Pozdrav svima ,
Prvi put sam na ovom forumu . Pre dva dana smo dobili jedanaest malih lepotana , dohranjujemo ih mlekom . Da li mi mozete reci koliko dnevno oni napreduju ? Sada su trenutno svi oko 350 gr. stari su 2 dana.
Nazad na vrh Ići dole
Snoopy Gang
i'm bigl
i'm bigl
Snoopy Gang


Broj poruka : 1253
Localisation : Kovin
Datum upisa : 02.02.2011

Bigl i beba - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bigl i beba   Bigl i beba - Page 3 EmptyUto Jun 02, 2015 9:18 am

Pitanje je na pogrešnom mestu, jer je ovo tema o biglovima i ljudskim bebama, no...  Very Happy

Vrlo je važno da bebe u prvih 48 sati sisaju majčino mleko jer tako stiču imunitet koji ih čuva narednih 45 dana. Nadam se da ste to ispoštovali.

Pretpostavljam da su pri rođenju imali od 250 do 300 grama.
300 - 350 je njihova prosečna gramaža pri rođenju, ali ovo je veliko leglo pa su verovatno štenci bili sitniji.

Merite ih svakog dana ili svakog drugog.
To vam je jako važno da biste pratili da svako štene podjednako napreduje.

Njihova trenutna kilaža (gramaža) je odgovarajuća.
Koliko će napredovati, to je individualno i zavisi od uzrasta. Važno je da napreduju.
Merite ih redovno, vodite evidenciju i tako ćete najbolje pratiti da li napreduju.

Možda ste rano počeli sa prehranom, jer, ako kuja ima mleka, sada ga ima dovoljno za sve (mali želudac i brzo se zasite - često sisaju).
Više obratite pažnju na kujinu ishranu. Ona sada sve što pojede pretvara u mleko, pa joj pojačajte ishranu - dosta proteina i kalcijuma, mlečnih proizvoda... Povećajte broj obroka. Sada se sigurno neće ugojiti. Pogotovo sa 11 pijavica Very Happy

Kozije mleko je najsličnije kujinom. Kravlje mleko je 9 puta slabije od kujinog, zato ako koristite kravlje mleko, pojačajte ga masnom pavlakom ili maslacem, žumancem.

Sa tri - četiri nedelje možete da počnete da ih učite da jedu - kozije mleko sa pavlakom i žumancetom, za početak Smile  Da pomognete kuji.
Možete kuvati pšenični griz sa mlekom, ali ih posle toga obavezno dooobro obrišite i osušite jer se puno umažu.

Kad nauče da jedu pređete na natopljene bebi granulice, sa jogutom, pavlakom, sirom, mlevenim junećim mesom, ribom...

Važne stvari o kojima sada morate da vodite računa:
-da svako štene sisa,
- da kuja masira stomačić svakom štenetu (oliže ga i izazove mu nagon da vrši nuždu)
- da štenci sisaju svaku sisu kod kuje (kako bi izbegli mastitis).

Srećno dobar dan
Nazad na vrh Ići dole
http://www.snoopygang.com
mladen
pronadjen
pronadjen
mladen


Broj poruka : 2
Datum upisa : 09.06.2011

Bigl i beba - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bigl i beba   Bigl i beba - Page 3 EmptyUto Jun 02, 2015 10:10 am

Ispostovali smo  sve do sada sto ste mi rekli .
Hvala puno !
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Bigl i beba - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bigl i beba   Bigl i beba - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Bigl i beba
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Aga Aron
» Bigl boje
» Pronadjen bigl
» Novi Bigl
» BIGL & BICIKL

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: opšte :: pitanja-
Skoči na: