moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Dlaka

Ići dole 
+13
Andrijana
Jan
Bunny's Nightmare
pipi
Sara
Lea2006
Admin
jeca
Jutka
lina
Janchee
bambucha
bucki
17 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
bucki
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
bucki


Broj poruka : 184
Godina : 42
Datum upisa : 24.12.2006

Dlaka Empty
PočaljiNaslov: Dlaka   Dlaka EmptySub Jan 06, 2007 5:20 pm

Koliko se vas bigl linja i cime mu odrzavate dlaku?
Nazad na vrh Ići dole
bucki
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
bucki


Broj poruka : 184
Godina : 42
Datum upisa : 24.12.2006

Dlaka Empty
PočaljiNaslov: Re: Dlaka   Dlaka EmptySub Jan 06, 2007 5:22 pm

Archie se prilicno linja...Dlaku mu jos uvek ne odrzavam sa cetkom vec nekim gumenim cudom koje ga ujedno i masira...Sta je najbolje od dodatne ishrane sto se same dlake tice?
Nazad na vrh Ići dole
bambucha
i'm bigl
i'm bigl
bambucha


Broj poruka : 616
Godina : 46
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 04.12.2006

Dlaka Empty
PočaljiNaslov: Re: Dlaka   Dlaka EmptySub Jan 06, 2007 6:43 pm

kala se linja do bola:)

mozda je do hrane , mozda bi trebalo nesto da menjam, mozda bi trebalo daposlusam linu, i da predjem na hranu koju ona daje, mada mislim da tu hranu kod mene u blizini nisam video. moracu da proverim

inace ja sam se kali prilagodio, pa sam stavio carsave, tamo gde se kala penje i spava, a gde dlaka moze da se zabode, i odakle ju je tesko ukloniti
Nazad na vrh Ići dole
Janchee
i'm bigl
i'm bigl
Janchee


Broj poruka : 1621
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 06.12.2006

Dlaka Empty
PočaljiNaslov: Re: Dlaka   Dlaka EmptyNed Jan 07, 2007 11:14 pm

Ziggy se poprilicno linja, mada postoje periodi kada je to mnogo vise i mnogo manje, ali imamo dlake svuda po stanu i ne mogu nista sa tim, sem da stalno usisavam a to necu jer me mrzi Wink
Ja mu ponekad dam umuceno jaje i kafortan radi sjaja dlake, i to je sve.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.centar-telos.com
lina
novajlija
novajlija



Broj poruka : 27
Datum upisa : 05.12.2006

Dlaka Empty
PočaljiNaslov: Re: Dlaka   Dlaka EmptySre Jan 10, 2007 5:57 pm

Svako jutro jedno jaje organizmu snagu daje (to je nas moto) lol!

Svaki dan umutite jedno jaje u hranu koju vec dajete i vidicete rezultate pozitivne vec za 10-15 dana ako nemrete svaki dan onda probajte bar svaki drugi
Lina se linja 3-4 puta godisnje i to onako dosta, mislim da protiv toga nemozemo (kao i sto se nasa koza mjenja tak mora i njohova dlaka)
Nazad na vrh Ići dole
bucki
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
bucki


Broj poruka : 184
Godina : 42
Datum upisa : 24.12.2006

Dlaka Empty
PočaljiNaslov: Re: Dlaka   Dlaka EmptySub Jan 20, 2007 1:57 am

Koliko puta kupate bigla?Archija sam okupao 2 puta za evo mesec i po dana koliko je kod nas!Dlaka mu je sada tako lepa iako se jako linja!Polako pocinju da mu se menjaju boje!Dobija braon i belu boju na ustrb crne!Desava li se to i vama?
Nazad na vrh Ići dole
Jutka
novajlija
novajlija



Broj poruka : 5
Datum upisa : 08.01.2007

Dlaka Empty
PočaljiNaslov: Re: Dlaka   Dlaka EmptyNed Jan 21, 2007 8:35 pm

Batyu ima "perut", ili nesto slicno, primetila sm to jos ranije, juce sama ga kupala, posle toga ima je isto toliko, mozda i vise???
Nazad na vrh Ići dole
bambucha
i'm bigl
i'm bigl
bambucha


Broj poruka : 616
Godina : 46
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 04.12.2006

Dlaka Empty
PočaljiNaslov: Re: Dlaka   Dlaka EmptyPon Jan 22, 2007 12:07 pm

"ŠETAJUĆA PERUT"


"Šetajuća perut" je naziv za kožno oboljenje životinja i čoveka izazvano parazitima iz roda Cheyletiella. Od domaćih životinja od ove bolesti oboljevaju mačke, psi i zečevi.


Etiologija

Cheyletiella je prlično krupan parazit koji živi na površini kože i ne ulazi u dlačne folikule (za razliku od Demodex-a) Čitav životni ciklus od jaja, preko larve i nimfe pa do odraslog parazita Cheyletiella-e se odvija na jednom domaćinu. @ivotni ciklus im obično traje 21 dan. Za preživljavanje Cheyletielle je neophodan domaćin. Larve, nimfe i odrasli paraziti jako kratko preživljavaju van domaćina. Najduže bez domaćina mogu da prežive ženke - 10 dana. Jaja ovoga parazita zalepljena za opalu dlaku domaćina su značajan izvor reinfekcije i infekcije za druge životinje. Paraziti se vrlo lako i brzo prenose među životinjama, naročiti kada su u pitanju mlađe kategorije.


Klinička slika

Ljudi

Simptomi infestacije Cheyletiellom kod ljudi variraju, ali najčešće posle direktnog kontakta sa infestiranom životinjom na koži ljudi se javljaju rozikaste promene. Promene se najčešće javljaju na koži ruku, na telu i butinama. Iz crvenih fleka na koži razvijaju se gnojne promene nalik aknama. Po pucanju ovih promena nastaju kraste koje dosta svrbe obolelog. Ako oboleli ne dođe u ponovni kontakt sa zaraženom životinjom lezije na koži nestaće za oko tri nedelje.

Životinje

Simptomi oboljenja kod pasa i mačaka su varijabilni tako da mogu da budu gotovo neprimetni pa do vrlo intenzivnih simptoma praćenih jakim češanjem. Kod najvećeg broja zaraženih životinja najprimetniji simptom je izražena suvoća kože i perutanje duž leđa. Svrab obično nije prisutan. Ovi početni simptomi su verovatno izazvani zapaljenjem kože koje proizvode paraziti hraneći se. Mačke se puno više ližu i čiste krzno od pasa pa samim tim, lizanjem otklanjaju i perut i parazite. Zato kod njih bolest i njeni simptomi mnogo sporije napreduju nego kod pasa. Vremenom perutanje se proširuje po čitavom telu obolele životinje, moguće je da dođe do gubitka dlake i svrab postaje primetan. Kod mnogih životinja intenzitet svraba nije u proporciji sa količinom parazita na koži tako da se predpostavlja da paraziti mogu da izazovu alergiju kod domaćina. Kod vrlo zapuštenih slučajeva javlja se klinička slika koja u mnogom podseća na onu kod infestacije šugom.


Dijagnoza

Dijagnoza Cheyletieloze se potvrđuje pronalaskom parazita ili jaja. Pronalazak parazita ili jaja može da bude prilično težak, posebno kod mačaka. Tehnike koje se koriste za pronlazak parazita su pregled kože pacijenta sa jakim povećavajućim staklom, pregled kožnih skarifikata ili uzoraka uzetih pomoću selotejp trake kao i pregled izmeta obolelog psa ili mačke.

Postoje mnoge kožne bolesti pasa i mačaka koje mogu da daju sličnu kliničku sliku tako da pregled pacijenta mora da se obavi vrlo pažljivo i savesno da se ne bi postavila pogrešna dijagnoza a pacijent pogrešno terapirao.


Terapija

U terapiji Cheyletieloze koriste se različiti komercijalni pesticidi za tretman kožnih parazita pasa i mačaka. Preporuku za izbor preparata treba prepustiti veterinaru koji će na osnovu vrste životinje, infestiranosti životinje i starosne dobi predložiti koji od preparata treba da se primeni. Kada je infestiranost velika, kada ima dosta životinja u domaćinstvu, posebno ako su u pitanju odgaivačnice, trebalo bi izvršiti i tretman okoline i smeštajnog prostora životinja.

nadam se da sam pomogao. ako je ovo u pitanju kod batyu-a, idite kod veterinara. javite sta je rekao
treba ga cistiti od parazita svaka 3 meseca
Nazad na vrh Ići dole
bucki
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
bucki


Broj poruka : 184
Godina : 42
Datum upisa : 24.12.2006

Dlaka Empty
PočaljiNaslov: Re: Dlaka   Dlaka EmptySre Feb 07, 2007 2:14 pm

Koliko cesto cetkate svog bigla?
Nazad na vrh Ići dole
jeca
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac



Broj poruka : 171
Datum upisa : 05.12.2006

Dlaka Empty
PočaljiNaslov: Re: Dlaka   Dlaka EmptySre Feb 07, 2007 2:25 pm

Sparki voli da se ceslja, ne i cetka tako da to radimo samo u vreme kada treba skinuti poddlaku(prolece). A cesljamo se povremeno. Ali ove zime se linjao kad je bilo ono toplo vreme i cula sam da ce tako da se svi linjaju do proleca zbog toga sto nije hladno. Uzas!
Nazad na vrh Ići dole
bambucha
i'm bigl
i'm bigl
bambucha


Broj poruka : 616
Godina : 46
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 04.12.2006

Dlaka Empty
PočaljiNaslov: Re: Dlaka   Dlaka EmptyČet Feb 08, 2007 11:54 pm

kalu su jako pocela da svrbe ledja. na ledjima nema nikakvih promena, niti ima buve. da li je neko imao nekih slicnih problema sa tim Question

:o
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 241
Datum upisa : 04.12.2006

Dlaka Empty
PočaljiNaslov: Re: Dlaka   Dlaka EmptyPon Feb 12, 2007 3:43 pm

e ovo je kalin problemi to je posledica namakanja granula u vodu. kosta oko 600 din, kod veterinara, ova intervencija

Sinusitis paranalis
Paranalne zlezde se nalaze sa leve i desne strane anusa i one svoj sadrzaj kroz izvodne kanale luce u spoljasnju sredinu.Sekret iz tih zlezda je sivo braonkaste boje,veoma karakteristicnog i jakog mirisa.Prilikom defekacije(velika nuzda) sadrzaj ovih zlezda se spontano istiskuje u spoljasnju sredinu.Danas u svetu postoji vise teorija o razlozima koji dovode do retencije sekreta.Medju njima su: 1.Poremecaj metabolizma koji je pre svega vezan za nacin ishrane 2.Predug boravak pasa u zatvorenom prostoru cime su oni prinudjeni da svoje fizioloske potrebe obavljaju samo kada ih vlasnik izvede u setnju 3.Cesce obolevaju psi onih rasa kojima se vrsi kupiranje repa. Smatra se da pri defekaciji rep svojom aktivnoscu potpomaze praznjenju kesice paranalnih zlezda.Kada iz bilo kojih razloga dodje do retencije sekreta(nemogucnost njegovog lucenja)nastaju problemi.Usled sve veceg sakupljanja sekreta dolazi do njegove resorpcije iz sinusa,sto ima za posledcu pojavu alergijskog dermatita.Tada se pas neprekidno cese,dlaka iznad repa mu je ostecena usled stalnog grizenja,neprekidno lize anus,jace je izrazeno opadanje dlake po celom telu i veoma cesto vuce zadnjicu po zemlji.Ako se u ovoj fazi ne pomogne psu dolazi do praskanja zlezde i do stvaranja fistule.Terapija ovog obolenja je nazavisna u smislu konacnog i trajnog lecenja.Preporucuje se manuelno praznjenje zlezde ali ne precesto jer moze prouzrokovati jos vece probleme. Pored manuelnog praznjenja koristi se i ispiranje sinusa antisepticima.Ova metoda daje dosta dobre rezultate.Naravno,koriste se blagi antiseptici koji ne nadrazuju tkivo.Posle ispiranja u sinuse se unose medikamenti radi lokalnog dejstva.Uz te lekove daju se i oni koji suzbijaju alergiju tj.lekovi koji smiruju piritis.Ponekad i pored svih terapiaj sve cesce dolazi do recidiva tako da je proces nemoguce zaustaviti i tada se prisyupa hirurskoj intervenciji koja je tada neophodna No
Nazad na vrh Ići dole
https://bigl-srbija.editboard.com
Janchee
i'm bigl
i'm bigl
Janchee


Broj poruka : 1621
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 06.12.2006

Dlaka Empty
PočaljiNaslov: Re: Dlaka   Dlaka EmptyPon Feb 12, 2007 7:26 pm

Ja mislim da i Ziggy ima problem sa paranalnim zlezdama, posto relativno cesto se desi da ispusti tu ogavnu tecnost braon boje.... Ja znam za vlasnike pasa koji su svoje ljubimce vodili redovno na ciscenje ovih zlezda, i to im je bio prakticno ritual...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.centar-telos.com
bambucha
i'm bigl
i'm bigl
bambucha


Broj poruka : 616
Godina : 46
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 04.12.2006

Dlaka Empty
PočaljiNaslov: Re: Dlaka   Dlaka EmptyPon Feb 12, 2007 7:58 pm

evo bio sam kod cika doce. dobio sam sledece inf. kosti svaki treci dan da se stolica tj. govanca stvrdnu :cyclops: naravno ocistio ju je , ali ako se ovo bude ponavljalo svakih mesec dana, onda sledi operacija i uklanjanje tih zlezda. inace psima se te zlezde ne bi trebale cistiti od strane veterinara.
to bi trebalo prirodnim putem da se desava, kroz vrsenje velike nuzde. a kali to ne ide bas , pa smo bukvalno u 45 dana dva puta cistli te zlezde.

takodje normalno je da se to obavi jednom do dva puta godisnje od strane veterinara.
Nazad na vrh Ići dole
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

Dlaka Empty
PočaljiNaslov: Re: Dlaka   Dlaka EmptyPet Mar 23, 2007 4:29 pm

bucki ::
Koliko puta kupate bigla?Archija sam okupao 2 puta za evo mesec i po dana koliko je kod nas!Dlaka mu je sada tako lepa iako se jako linja!Polako pocinju da mu se menjaju boje!Dobija braon i belu boju na ustrb crne!Desava li se to i vama?

Mi Leu kupamo često, bar jedanput nedeljno, jer se na Adi stalno igra sa kucama u pesku!!
Nazad na vrh Ići dole
Sara
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Sara


Broj poruka : 144
Godina : 35
Datum upisa : 02.02.2007

Dlaka Empty
PočaljiNaslov: Re: Dlaka   Dlaka EmptyPet Mar 23, 2007 4:36 pm

Mi smo imali problem sa Suzy jer se mnogo linjala i imala je neke bele tachkice po sebi (kao perut). Veterinarka joj je dala da pije beviplex, i dlaka joj se znatno popravila, manje je opadala, perut je nestala... A chetkamo je kad god je lepo vreme (poshto je chetkamo napolju)
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/breskvice
pipi
bigl-manijak
bigl-manijak
pipi


Broj poruka : 307
Godina : 40
Localisation : Beograd (NBG)
Datum upisa : 29.12.2006

Dlaka Empty
PočaljiNaslov: Re: Dlaka   Dlaka EmptyUto Apr 03, 2007 5:24 pm

I nama je veterinar preporucio bevipleks, jedna tableta dnevno u hranu. Poceli smo juce, pa ce mo videti kako utice na kvalitet dlake.
Takodje umesto bevipleksa moze da se daje i pivski kvasac, s obzirom da su biglovi velike izjelice mislim da im ne bi bio problem da i to smazu Wink
Nazad na vrh Ići dole
Bunny's Nightmare
i'm bigl
i'm bigl
Bunny's Nightmare


Broj poruka : 1527
Godina : 41
Localisation : Beograd-Titel
Datum upisa : 16.04.2007

Dlaka Empty
PočaljiNaslov: Re: Dlaka   Dlaka EmptyČet Apr 19, 2007 5:32 pm

evo par saveta za negu dlake: nemojte kupati pse vise od dva puta godisnjejer mu mozete poremetiti PH vrednost koze,umesto kupanja samponom uzmite 3l vode i sipajte rakijsku casicu sirceta,to ce dlaku uciniti sjajnom,cistom i ubice smrad. takav rastvor ne steti kozi. ako hocete da vas pas ima meku i zdravu dlaku koja nije suva postoje inekcije koje se daju 2 puta godisnje,to je koktel vitamina. kod mog veterinara kosta oko 600gin. zove se VITOLIGAM. to i ja dajem biliju.
Nazad na vrh Ići dole
bucki
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
bucki


Broj poruka : 184
Godina : 42
Datum upisa : 24.12.2006

Dlaka Empty
PočaljiNaslov: Re: Dlaka   Dlaka EmptyČet Apr 19, 2007 9:04 pm

Da li se pod ta dva kupanja godisnje podrazumeva samo kupanje samponom?Odnosno da li se ova varijanta sa 3l vode i sircetom moze koristiti cesce i ako da koliko cesce?
Nazad na vrh Ići dole
bambucha
i'm bigl
i'm bigl
bambucha


Broj poruka : 616
Godina : 46
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 04.12.2006

Dlaka Empty
PočaljiNaslov: Re: Dlaka   Dlaka EmptyČet Apr 19, 2007 11:13 pm

za varijantu od dva kupanja godisnje, mislim da i nije bas najzdravije ako pas zivi sa ljudima u kuci, evo jednog prostog razloga. izlozba u bg, betonska podloga i psi pisaju i kake na sve strane, kala se igra sa drugim psima, leze na tu podlogu, i onda treba d aje vodim po stanu.............nece moci:) mi je kupamo, posle betonskih izlozbi ili na nekih 1.5 mesec, i naravno ako ne naidjemo na neku nagazno razgaznu minu koju kala overi.

sto se tice mekoce dlake, mislim da je najbolje pitati vlasnike lee-e i cicekoja imaju najmeksu dlaku , a verovatno ne koriste nikakve preparate:)
svaka caast
Nazad na vrh Ići dole
Janchee
i'm bigl
i'm bigl
Janchee


Broj poruka : 1621
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 06.12.2006

Dlaka Empty
PočaljiNaslov: Re: Dlaka   Dlaka EmptyČet Apr 19, 2007 11:19 pm

Mi Zigija kupamo otprilike svaka dva-tri meseca, a dlaka mu je sjajna i mekana.... Koristimo za sjaj dlake kafortan i umuceno jaje.... Slozila bih se sa Bambuchom po pitanju nemogucnosti kupanja psa 2 puta godisnje ako zivi i spava sa nama u istom prostoru....
Nazad na vrh Ići dole
http://www.centar-telos.com
Bunny's Nightmare
i'm bigl
i'm bigl
Bunny's Nightmare


Broj poruka : 1527
Godina : 41
Localisation : Beograd-Titel
Datum upisa : 16.04.2007

Dlaka Empty
PočaljiNaslov: Re: Dlaka   Dlaka EmptyPet Apr 20, 2007 8:53 am

to je tacno. i bili zivi u stanu. rastvor sirceta i cisti psa a ne skodi kozi. svaki pas ima drugaciju PH vrednost koze,ako se poremeti dolazi do opadanja dlake. rastvor se moze koristiti jako cesto. ja bilija brisem 1 nedeljno i on je cist i ne oseca se.
Nazad na vrh Ići dole
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

Dlaka Empty
PočaljiNaslov: Re: Dlaka   Dlaka EmptyPet Apr 20, 2007 10:19 am

bambucha ::
za varijantu od dva kupanja godisnje, mislim da i nije bas najzdravije ako pas zivi sa ljudima u kuci, evo jednog prostog razloga. izlozba u bg, betonska podloga i psi pisaju i kake na sve strane, kala se igra sa drugim psima, leze na tu podlogu, i onda treba d aje vodim po stanu.............nece moci:) mi je kupamo, posle betonskih izlozbi ili na nekih 1.5 mesec, i naravno ako ne naidjemo na neku nagazno razgaznu minu koju kala overi.

sto se tice mekoce dlake, mislim da je najbolje pitati vlasnike lee-e i cicekoja imaju najmeksu dlaku , a verovatno ne koriste nikakve preparate:)
svaka caast
Stvarno često kupamo LEU,ipak je u stanu i po krevetima, nekad 1x nedeljno, nekad jednom u 15 dana. SVAKI dan je četkamo gumenom rukavicom!!!!!!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Jan
bigl-pronalazac
bigl-pronalazac
Jan


Broj poruka : 214
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.02.2007

Dlaka Empty
PočaljiNaslov: Re: Dlaka   Dlaka EmptyPet Apr 20, 2007 10:50 am

Jako je opasno često kupanje psa. Naravno kad se mora, mora se.
Nazad na vrh Ići dole
Bunny's Nightmare
i'm bigl
i'm bigl
Bunny's Nightmare


Broj poruka : 1527
Godina : 41
Localisation : Beograd-Titel
Datum upisa : 16.04.2007

Dlaka Empty
PočaljiNaslov: Re: Dlaka   Dlaka EmptyPet Apr 20, 2007 12:10 pm

probajte ovo sa sircetom,verujte efekat je isti kao i kod kupanja,samo je bezopasan i jeftiniji i laksi. izvinite sto sam dosadna ali zelim da svi imate zdrave psice. veterinar koji vodi racuna o biliju je moj prijatelj pa ga ja davim raznim pitanjima, on mi uvek kaze sta je zdravije, valjda da bi sto manje dolazio kod nas,da izbegne teror.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Dlaka Empty
PočaljiNaslov: Re: Dlaka   Dlaka Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Dlaka
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: biglovi :: zdravlje biglova-
Skoči na: