moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Uši

Ići dole 
+18
Rona
stefana
jok.mi
Bunny's Nightmare
Dolly
Medena
DP
Dika
mknaumoski
Lea2006
pipi
Admin
chelik
Janchee
lina
bambucha
jeca
bucki
22 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Uši - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uši   Uši - Page 2 EmptyNed Jun 09, 2013 9:54 am

Konan ::
Mi kad smo uzeli Konana, i odmah ga sutradan odveli kod veterinara imao je neku dal gljivicu dal bakteriju u usima, uzeli su mu bris i posle dan dva dosli smo po odgovarajuce kapi koje smo mu sipali, posle toga koristili smo herba max (mislim da se tako zovu) koje su na biljnoj bazi...

Pre neki dan smo isli u pet centar i tamo smo kupili neku tecnost koju nam je veterinar preporucio, na ambalazi pise Clorexyderm i kaze da je ODLICNO za pse koji su skloni infekciji usiju, u sta spadaju nase usonje jer nemaju dobru ventilaciju uveta (posto im usi prirodno stoje na dole,a nisu na gore kao kod recimo vucjaka). kona ima problem salevim uvetom, ,tj nekad mu se malo stvori ceruma, al od kad smo poceli tu tecnost da koristimo, usice su mu ciste tr
Dobro je da znamo. Hvala na savetima!
top gun
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Monika
i'm bigl
i'm bigl
Monika


Broj poruka : 1390
Godina : 29
Localisation : Uzice
Datum upisa : 17.06.2009

Uši - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uši   Uši - Page 2 EmptyPon Jan 11, 2016 5:44 pm

Fekiju smo neki dan radili bris i dobili izveštaj da ima Malassezia pachydermatis gljivice, levo uvo- veoma veliki broj, desno uvo- veliki broj. affraid
Iz ušiju mu se duže vreme osećao neki čudan miris i konstantno je u njima bilo neke bordo/braon mase. I koliko god da čistim, već koji dan kasnije ima gomila. Suspect  Tako da smo otišli kod veta, uradili bris, očišćene mu uši i sada 7 dana dobija Aurizon kapi (može i Otomax) i čini mi se da se da napreduje (danas je 3. dan terapije).   cheers I sada mu je nadimak Pečurkica Laughing
Za drugare koji budu imali ovakvu neku situaciju. Smile (a nadajmo se da neće Very Happy )
Nazad na vrh Ići dole
Natali
i'm bigl
i'm bigl
Natali


Broj poruka : 1744
Godina : 45
Localisation : Beograd
Datum upisa : 10.05.2011

Uši - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uši   Uši - Page 2 EmptySre Jan 13, 2016 7:34 pm

Rafa cesto ima crvenilo u usima. Nas veterinar uvek to povezuje sa zlezdom na guzici. Kad se to desi uvek mu ocistimo zlezdu + kapi dexamethason (iz ljudske apoteke) 3 puta dnevno desetak dana. Inace usi su mu uvek ciste ali kad ima crvenilo oseca se neki miris em stalno trese usima.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.beagle-rafa.com
Sponsored content





Uši - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Uši   Uši - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Uši
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: biglovi :: zdravlje biglova-
Skoči na: