moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Društvo za bigla

Ići dole 
+2
Lea2006
peco01
6 posters
AutorPoruka
peco01
pronadjen
pronadjen
peco01


Broj poruka : 4
Localisation : Bihac
Datum upisa : 02.04.2013

Društvo za bigla Empty
PočaljiNaslov: Društvo za bigla   Društvo za bigla EmptySre Apr 10, 2013 1:49 pm

Kao novopečeni vlasnik bigla(želim ga cijeli život,a imam ga godinu dana)planiram u skoroj budućnosti svom Bruku nabaviti društvo.U planu mi je da nabavim još jednog mužjaka jer za ženku i neki rasplod nemam uslova.Isto tako mi je žao da eventualno nabavim ženku pa da je sterilizujem.Zanima me vaše mišljenje i naravno neki savjet.Kompanjon bi mu mogao biti sin,bar tako planiram df
Nazad na vrh Ići dole
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

Društvo za bigla Empty
PočaljiNaslov: Re: Društvo za bigla   Društvo za bigla EmptySre Apr 10, 2013 8:54 pm

peco01 ::
Kao novopečeni vlasnik bigla(želim ga cijeli život,a imam ga godinu dana)planiram u skoroj budućnosti svom Bruku nabaviti društvo.U planu mi je da nabavim još jednog mužjaka jer za ženku i neki rasplod nemam uslova.Isto tako mi je žao da eventualno nabavim ženku pa da je sterilizujem.Zanima me vaše mišljenje i naravno neki savjet.Kompanjon bi mu mogao biti sin,bar tako planiram df

"Snoopy Gang" iz Kovina, vlasnici Ivana i Miša će vam iz prve ruke dati instrukcije, oni imaju 3 mužjaka i 3 ženke!
Nazad na vrh Ići dole
Snoopy Gang
i'm bigl
i'm bigl
Snoopy Gang


Broj poruka : 1253
Localisation : Kovin
Datum upisa : 02.02.2011

Društvo za bigla Empty
PočaljiNaslov: Re: Društvo za bigla   Društvo za bigla EmptyČet Apr 11, 2013 8:42 pm

Uh, mi imamo 6 pasa - tri mužjaka i tri ženke...
I imamo problema sa odraslim mužjacima - često su u sukobu.
Ali.. Kod nas je nekoliko stvari atipično u odnosu na druge ljude koji imaju više pasa, pa pretpostavljam da bi drugačijom organizacijom taj problem sukoba mužjaka mogao da se reši, ali... nije tema teme Embarassed
1. Mi nemamo klasične bokseve za pse, tipa: jedan pas- jedan boks-jedan ispust.
2. Đole je kod nas došao kao odrastao pas (3,5 godine), dokazan priplodnjak sa 18 legala iza sebe king
3. Kada je Đole došao, Nando je bio odrastao pas (3 godine) sa dve kuje u dvorištu, takođe parnjak sa nekoliko parenja za sobom king
4. Naši psi su uvek pušteni i uvek u kući sa nama kada smo kod kuće. U boksevima i zajedničkom ispustu su samo noću i kad smo mi na poslu. Pored toga nemamo mogućnosti da mužijake odvajamo u posebne ispuste već su oni stalno zajedno.

Iz našeg iskustva bismo vam preporučili da ne uzmete mužjaka već ženkicu, ali ako ste se već odlućili za sina Very Happy onda birajte štene koje nije dominantno i koje neće pokušavati Bruku da se suprotstavlja ili da mu nameće svoj autoritet.
Ako sam dobro shvatila, i Bruk je dominantan pas i bilo bi vrlo teško izbeći sukob dominantnog Bruka i mladog pubertetlije koji želi da preuzme presto vladara dvorišta i vaših srca.

Ako možemo još nekako da pomognemo, tu smo.
Pozdrav,
Ivana
Nazad na vrh Ići dole
http://www.snoopygang.com
peco01
pronadjen
pronadjen
peco01


Broj poruka : 4
Localisation : Bihac
Datum upisa : 02.04.2013

Društvo za bigla Empty
PočaljiNaslov: Re: Društvo za bigla   Društvo za bigla EmptyPet Apr 12, 2013 10:05 am

Nisam još definitivno odlučio,ali kao što rekoh nemam uslove za parenje i kučiće.iskreno bih volio ženkicu ali onda bih je sterilisao.Nema ništa ljepše od para lijepih biglova.možda će nekome ovo zvučati okrutno ali bolje i ovako nego neznati šta sa kučićima.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Anja..
i'm bigl
i'm bigl
Anja..


Broj poruka : 979
Godina : 26
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 11.02.2011

Društvo za bigla Empty
PočaljiNaslov: Re: Društvo za bigla   Društvo za bigla EmptyNed Maj 05, 2013 7:37 pm

Mi planiramo da zadrzimo jedno stene kada se Klea okoti,jednu zenkicu Smile
Nazad na vrh Ići dole
Lusi01
pronadjen
pronadjen
Lusi01


Broj poruka : 1
Datum upisa : 03.10.2014

Društvo za bigla Empty
PočaljiNaslov: Re: Društvo za bigla   Društvo za bigla EmptySub Okt 04, 2014 12:48 am

Ćao društvo!
Imam jednog bigla, ženku, staru skoro godinu dana i planiram uskoro da joj nabavim društvo. Ako neko ima većeg iskustva sa ovom rasom htela bih da pitam kako se slažu sa nekim drugim rasama ili je pametnije da nabavim istu rasu?
Hvala unapred! dobar dan
Nazad na vrh Ići dole
Snoopy Gang
i'm bigl
i'm bigl
Snoopy Gang


Broj poruka : 1253
Localisation : Kovin
Datum upisa : 02.02.2011

Društvo za bigla Empty
PočaljiNaslov: Re: Društvo za bigla   Društvo za bigla EmptyPon Okt 06, 2014 10:05 am

Što se tiče bigla, njemu društvo može praviti i mačka.
Drušeljubivost, tolerancija i poverljivost su karakteristike rase.
Tako da će svako dovedeno štene biti prihvaćeno.
Kako će prihvatiti odraslog psa to zavisi da li je Vaša kuja dominantna.
Pravilo je da se pripadnici suprotnog pola lakše prihvataju kao pridošlice na svojoj teritoriji.

Ukoliko se odlučite za neku drugu rasu, treba da se raspitate o karakteristikama te rase.

Ivana
Nazad na vrh Ići dole
http://www.snoopygang.com
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Društvo za bigla Empty
PočaljiNaslov: Re: Društvo za bigla   Društvo za bigla EmptyUto Okt 14, 2014 5:51 pm

Biće srećna, oni su psi čopora I vole društvo ljudi, pasa, mačaka, šta god! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
Sponsored content





Društvo za bigla Empty
PočaljiNaslov: Re: Društvo za bigla   Društvo za bigla Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Društvo za bigla
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Box za bigla
» Boks za Bigla
» Usvojio bih bigla
» Usvajam bigla :)
» Kupujem bigla

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: opšte :: pitanja-
Skoči na: