moj bigl
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
moj bigl

bigl
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Temperatura

Ići dole 
+3
Natali
Aris
hazarskirecnik
7 posters
AutorPoruka
hazarskirecnik
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
hazarskirecnik


Broj poruka : 62
Localisation : Belgrade
Datum upisa : 13.04.2012

Temperatura Empty
PočaljiNaslov: Temperatura   Temperatura EmptyNed Jan 06, 2013 9:58 pm

Zdravo drugari.
Wilson je prilicno lenj ceo dan i shvatili smo da nesto nije kako treba...
Izmerili smo mu temperaturu i videli cifru od 39,8. Malo smo se zabrinuli pa pitamo vas za bilo kakav savet! Znamo da bi poseta VET-u bila najadekvatnije resenje, ali obzirom na praznik - nista od njih do prekosutra.
Ako neko ima bilo kakav predlog, please dajte ga.
Hvala unapred!
Nazad na vrh Ići dole
Aris
i'm bigl
i'm bigl
Aris


Broj poruka : 477
Datum upisa : 23.05.2011

Temperatura Empty
PočaljiNaslov: Re: Temperatura   Temperatura EmptyNed Jan 06, 2013 10:13 pm

Povisena je, sve preko 39 je znak da nesto nije kako treba. Ima li jos nekih simptoma osim temperature? Da li jede, kakva mu je stolica, da li kaslje, povraca, da nije pojeo nesto sto ne treba.... U svakom slucaju vet bi trebao da ga pogleda. Nije temeratura razlog za paniku, psi lako dobiju visu temperaturu i za najbanalnije stvari....
Nazad na vrh Ići dole
hazarskirecnik
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
hazarskirecnik


Broj poruka : 62
Localisation : Belgrade
Datum upisa : 13.04.2012

Temperatura Empty
PočaljiNaslov: Re: Temperatura   Temperatura EmptyNed Jan 06, 2013 10:43 pm

Mi smo nekako polu-precutno ali jednoglasno dosli do zakljucka da je poceo da kilavi od kada smo mu kupili novi dzak hrane (identicne koju je jeo i do tada - Royal Canin)...
Poceo je da je jede sa manje volje, ali je pojede do kraja. Pre toga je bio jako halapljiv na istu tu hranu...
Sve ostalo deluje prilicno OK, sem sto se danas ulenjio i usporio (kao sto sam i pomenuo)..
Postoji li neki "siguran" lek koji bih smeo da mu dam?
Nazad na vrh Ići dole
Aris
i'm bigl
i'm bigl
Aris


Broj poruka : 477
Datum upisa : 23.05.2011

Temperatura Empty
PočaljiNaslov: Re: Temperatura   Temperatura EmptyNed Jan 06, 2013 10:52 pm

Da li ste pregledali hranu, da nema u njoj nekih parazita, desavalo se, dobro pregledajte dzak. Ja mom Arisu dajem Rojal, uvek ga lepo jede. Ili mu je sad dosadila, ili je nesto sa njom nije u redu. Ako je hrana ispravna, onda nije do nje, ne moze od toga dobiti temperaturu... Glupo je da mu dajete bilo sta napamet, a ne znate sta mu je. Cak i da mu date nesto protiv temperature, to ce samo maskirati simptome. Mozete li pozvati vaseg veterinara makar da ga pitate za savet?
Nazad na vrh Ići dole
hazarskirecnik
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
hazarskirecnik


Broj poruka : 62
Localisation : Belgrade
Datum upisa : 13.04.2012

Temperatura Empty
PočaljiNaslov: Re: Temperatura   Temperatura EmptyNed Jan 06, 2013 11:05 pm

Vrlo slicno i mi razmisljamo...
Samo smo povezali celu pricu sa kupovinom nove kolicine hrane jer su od tada krenuli "simptomi"..
Na zalost, nas VET je bio toliko "ljubazan" do sada da smo prestali da ga komuniciramo odavno..
Zvali smo jednog drugog VET-a upravo, pa ce pokusati da se organizuje da se vidimo u toku veceri jer mu visina temperature nije za cekanje..
Nadamo se da ce sve biti kako treba.
Hvala za savete, pitanja, sugestije...
Javicemo kako je malisa!
Nazad na vrh Ići dole
Aris
i'm bigl
i'm bigl
Aris


Broj poruka : 477
Datum upisa : 23.05.2011

Temperatura Empty
PočaljiNaslov: Re: Temperatura   Temperatura EmptyNed Jan 06, 2013 11:23 pm

Javite, ja cu proveravati forum, nadam se da ce biti dobro. Ne znam gde zivite, ali mi imamo odlicnog veta, pa ako vam zatreba, javite, uvek je dostupan za savet i sta god treba...
Nazad na vrh Ići dole
Natali
i'm bigl
i'm bigl
Natali


Broj poruka : 1744
Godina : 45
Localisation : Beograd
Datum upisa : 10.05.2011

Temperatura Empty
PočaljiNaslov: Re: Temperatura   Temperatura EmptyPon Jan 07, 2013 12:03 am

Prosle godine imali smo slicni problem. Hrana postala malo lepliva a ja to nisam primetila i nastavila da ga hranim (Royal) Krenuo je da povraca, proliv + temperatura... Zavrsili smo na Vet.Fakultetu sa infuzijom, Ranisanom i antibiotikama....
P.S. Kod nas u parkicu trenutno vlada neki pseci stomacni virus a cini mi se da sam jos od nekog cula (mislim da od Dolicine Zoke) da i njen vet je rekao da je sezona tog virusa.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.beagle-rafa.com
hazarskirecnik
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
hazarskirecnik


Broj poruka : 62
Localisation : Belgrade
Datum upisa : 13.04.2012

Temperatura Empty
PočaljiNaslov: Re: Temperatura   Temperatura EmptyPon Jan 07, 2013 12:42 am

Drugari,
Hvala na odgovorima.
Kontaktirali smo VET-a i krenuli sa antibioticima i prelazimo na dijetu (pirinac + belo meso), a onda tek u utorak idemo kod njega na ultra zvuk..
Nadam se da ce malisa biti bolje i da nije nista mnogo strasno.
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Temperatura Empty
PočaljiNaslov: Re: Temperatura   Temperatura EmptyPon Jan 07, 2013 1:11 am

Mislim da hitna pomoć Veterine Beograd, u Despota Stefana, radi neprekidno, njihov broj je 011 3293 099; 011 2764 088 i 062 80 90 333.
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
tedibi
bigl-manijak
bigl-manijak
tedibi


Broj poruka : 366
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 09.04.2007

Temperatura Empty
PočaljiNaslov: Re: Temperatura   Temperatura EmptyPon Jan 07, 2013 5:42 am

Vidim da kasnim i da je zver vec pod terapijom,ali cisto da kazem za neke naredne slucajeve da se psima ne sme davati nista od ljudskih lekova protiv temperature,cisto da nekom ne padne na pamet da psu da andol,brufen i tome slicno.
Nazad na vrh Ići dole
hazarskirecnik
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
hazarskirecnik


Broj poruka : 62
Localisation : Belgrade
Datum upisa : 13.04.2012

Temperatura Empty
PočaljiNaslov: Re: Temperatura   Temperatura EmptyUto Jan 08, 2013 8:22 pm

Hvala svima na savetima, predlozima. Nasli smo Vet-a vec iste noci i zapoceli sa terapijom.
Jos uvek temperatura skace gore-dole, ujutru ga vodimo da vadi krv pa cemo videti sta dalje na osnovu toga..
Jasno nam je da ljudske lekove tog tipa ne sme, nismo mu ni davali nista sem ranisana..
Javimo kad' budemo saznali nesto vise.
Hvala svima!
Nazad na vrh Ići dole
hazarskirecnik
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
hazarskirecnik


Broj poruka : 62
Localisation : Belgrade
Datum upisa : 13.04.2012

Temperatura Empty
PočaljiNaslov: Re: Temperatura   Temperatura EmptyČet Jan 10, 2013 3:09 pm

Malisi je konacno spala temperatura, odmah je zivnuo.
Nalaz krvi je pokazao da ima neki problem sa jetrom (najverovatnije bakterija i to od necega sto je smazao)...
Pod terapijom je do daljnjeg, nadamo se da ce sve zavrsiti uskoro i da se maleni vraca svim redovnim aktivnostima.
Pozdrav za sve drugare!
Nazad na vrh Ići dole
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Temperatura Empty
PočaljiNaslov: Re: Temperatura   Temperatura EmptyČet Jan 10, 2013 3:47 pm

cmok za mališu da što pre ozdravi! top gun
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
hazarskirecnik
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
hazarskirecnik


Broj poruka : 62
Localisation : Belgrade
Datum upisa : 13.04.2012

Temperatura Empty
PočaljiNaslov: Re: Temperatura   Temperatura EmptyPet Jan 11, 2013 3:26 pm

STAMOTA ME coga sto cu napisati, ali mislim da je JAKO vazno da jos neko ne bi upao u ovakav problem s kakvim ja kuburim vec danima.
Naime, kao sto sam vec gore pomenuo, Wilson je imao jako visoku temperaturu danima, u to vreme smo bili van BGD-a, pa mu je prvu pomoc pruzila moja dugogodisnja prijateljica veterinarka u koju imam beskrajno poverenje. Uputila me da cim se vratim u BG psu izvadim krv i posaljem na analizu u Vet Lab. Obzirom da je tog dana bio Bozic, malo njih je bilo dostupno da "izadje u susret" tog dana, a onda se nasao jedan "jako ljubazan".
Njegovo ime je MARKO TANASKOVIC koji je insistirao da dodje kod nas kuci i psu izvadi krvi i posalje u Vet Lab (po prethodnom dogovoru i usaglasavanju oko izbora laboratorije).
To vece mi je konacno (a na moje mnogobrojne pozive) javio da pas ima jako visoke transaminaze (jetra) i da ce ostale nalaze tek dobiti... Naredna 2 dana sam insistirao da mi prosledi te nalaze da bih mogao da ih procitam (prenesem) veterinarki, ali odgovora ili nije bilo ili je bilo raznih pod-odgovora (nema internet, nije mu stiglo, pa mi posalje prazan mail i tome sl.)... Na sve to je psu dao i neke 2 injekcije... Sad
Jutros smo saznali da KRV NIJE NI POSLAO NA ANALIZU!!!!!!
Odjurio sam kod njega (drzi neki pet shop u Ratka Mitrovica) i za pocetak uzeo pare nazad!!!
Odveo sam psa direktno u Vet Lab i izvadili su mu krv... Cekamo rezultate...

Nazad na vrh Ići dole
Kaan
i'm bigl
i'm bigl
Kaan


Broj poruka : 648
Godina : 27
Localisation : Beograd
Datum upisa : 31.01.2011

Temperatura Empty
PočaljiNaslov: Re: Temperatura   Temperatura EmptyPet Jan 11, 2013 3:37 pm

Dobro je da ste otkrili, mislim da i znam ko je to jer taj covek ne radi kao veterinar nego radi u pet shopu samo, koliko sam ja razumo i ako mislimo na istog. Gde tacno u Ratka Mitrovica?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.zuber.mycpanel.rs/Kaan%20bigl/
Dolly
i'm bigl
i'm bigl
Dolly


Broj poruka : 5492
Localisation : Beograd
Datum upisa : 01.11.2007

Temperatura Empty
PočaljiNaslov: Re: Temperatura   Temperatura EmptyPet Jan 11, 2013 5:04 pm

Bože, čovek stvarno ne zna na šta može da naleti, naročito kad je stanje hitno. Ja mislim da takve lopine treba prijaviti, a da je najsigurnijr obratiti se hitnoj službi Veterine Beograd. http://www.veterinabeograd.rs/index.php?page_id=533&lang=srpski
Mi smo tamo vodili Doli onog jutra kada se povredila i bili su vrlo brzi, stručni i ljubazni.
Dok smo bili tamo, naišao je jedan mladić koji je sa ulice pokupio povređenog psa, koga je udario auto i privatni veterinari su mu tražili mnogo para za operaciju tog psa, a pošto te pare nije imao, neko mu je rekao da ovi to ne naplaćuju za pse lutalice, što je tačno i zadrže ih kod njih na oporavku, pa posle smeštaju u azil. Ovo pišem zbog ljudi, koji se nekad nađu u sličnoj situaciji, naiđu na povređenog psa, a ne znaju šta bi s njim.

Nadam se da će rezultati tvog mališe biti Ok i da je to samo bio neki virus, koji je protrčao kroz organizam.
Nazad na vrh Ići dole
http://sanja.ivana@sezampro.yu
tedibi
bigl-manijak
bigl-manijak
tedibi


Broj poruka : 366
Godina : 41
Localisation : Beograd
Datum upisa : 09.04.2007

Temperatura Empty
PočaljiNaslov: Re: Temperatura   Temperatura EmptyPet Jan 11, 2013 7:17 pm

Gospode boze cime se sve ljudi bave...
Trebao si malo da ga istamburas...

Nazad na vrh Ići dole
hazarskirecnik
bigl-njuskalo
bigl-njuskalo
hazarskirecnik


Broj poruka : 62
Localisation : Belgrade
Datum upisa : 13.04.2012

Temperatura Empty
PočaljiNaslov: Re: Temperatura   Temperatura EmptyUto Jan 22, 2013 6:59 pm

Kaan ::
Dobro je da ste otkrili, mislim da i znam ko je to jer taj covek ne radi kao veterinar nego radi u pet shopu samo, koliko sam ja razumo i ako mislimo na istog. Gde tacno u Ratka Mitrovica?

Doticni Tanaskovic drži Pet Shop „ZOO ZVRK“ u ulici Ratka Mitrovića 179.
Nazad na vrh Ići dole
Lea2006
i'm bigl
i'm bigl
Lea2006


Broj poruka : 4244
Localisation : Beograd
Datum upisa : 16.03.2007

Temperatura Empty
PočaljiNaslov: Re: Temperatura   Temperatura EmptyČet Jan 24, 2013 1:15 am

hazarskirecnik ::
Kaan ::
Dobro je da ste otkrili, mislim da i znam ko je to jer taj covek ne radi kao veterinar nego radi u pet shopu samo, koliko sam ja razumo i ako mislimo na istog. Gde tacno u Ratka Mitrovica?

Doticni Tanaskovic drži Pet Shop „ZOO ZVRK“ u ulici Ratka Mitrovića 179.

aaa

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Temperatura Empty
PočaljiNaslov: Re: Temperatura   Temperatura Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Temperatura
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
moj bigl :: biglovi :: zdravlje biglova-
Skoči na: